Polisa a la sejf

Nowe trendy w turystyce wpływają na zmiany w sektorze ubezpieczeniowym. Polisa dla wielbiciela win, osobisty asystent, usługi informacyjne - czy to już rewolucja?
Rynek turystyczny jest odbiciem kondycji całego społeczeństwa - pokazuje, na jakim etapie rozwoju się ono znajduje, jaki jest jego status majątkowy i świadomość własnej pozycji. Dlatego właśnie turystyka jako sektor gospodarki podlega nieustannym przemianom. Zmiany wpływają także na ofertę ubezpieczycieli. Polisy turystyczne wraz z rozwojem całego segmentu turystyki przestały być tylko dodatkiem do wyjazdu nakazanym przez prawo. Stały się niezbędnym elementem każdej podróży oraz czynnikiem pozwalającym touroperatorom na wyróżnienie swojej oferty i zwycięstwo w rynkowej grze.
"Czasy się zmieniają i my zmieniamy się wraz z nimi" - mówi łacińskie przysłowie. Reguła ta obowiązuje także w branży turystycznej.


W ciągu ostatnich pięciu lat polskie społeczeństwo zmieniło się diametralnie - przywykliśmy do warunków gospodarki rynkowej, przyzwyczailiśmy się do dostępności każdego towaru i usługi oraz do możliwości porównywania ich cen. Z konsumentów, którzy z hurraoptymizmem kupują każdą nowość tylko dlatego, że jest możliwa do nabycia, powoli zmierzamy w kierunku świadomej konsumpcji. Dla branży turystycznej oznacza to nową jakość obsługi, zupełnie odmienioną ofertę oraz walkę o zaistnienie w świadomości klienta....

Wydanie: 8/2008, UBEZPIECZENIA
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail