O lotniskach w Sejmie

Sejm przyjął ustawę o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie lotnisk użytku publicznego. Ma ona usprawnić proces pozyskiwania gruntów pod takie inwestycje i w konsekwencji spowodować budowę nowych lotnisk w kraju.

 Jednym z podstawowych wprowadzanych ułatwień jest uproszczenie procesu decyzyjnego. Zgodnie z zawartymi w ustawie rozwiązaniami ma być wydawana tylko jedna decyzja: zezwolenie na realizację inwestycji. Organem ją wydającym będzie wojewoda, który będzie musiał podjąć decyzję w ciągu trzech miesięcy od złożenia wniosku. Wnioskodawca będzie musiał przed złożeniem dokumentów uzyskać opinię gospodarzy terenu (m.in. zarządu województwa, starosty czy wójta), którzy muszą ją wydać w ciągu 14 dni. Niewystawienie takiej opinii traktowane będzie jako brak sprzeciwu. W przepisach uregulowano również sprawę obrotu nieruchomościami, jakie są wykupywane pod inwestycję. Między innymi zabroniony zostanie obrót nieruchomościami należącymi do Skarbu Państwa, które znajdują się na terenie lotniska. Zawiadomienia do właścicieli nieruchomości wysyłane będą pod adres wskazany w księdze wieczystej. Ta forma doręczenia bez potwierdzenia odbioru traktowana będzie jako doręczenie skuteczne. Ustawa wzoruje się na funkcjonujących już rozwiązaniach prawnych dotyczących budowy dróg. Z Sejmu ustawa trafi pod obrady Senatu. zabWydanie: 9/2008, AKTUALNOŚCI
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail