50 lat Kampinoskiego Parku Narodowego

Ten drugi co do wielkości polski park narodowy powstał oficjalnie 16 stycznia 1959 roku. Specyfiką tego parku jest bezpośrednie sąsiedztwo aglomeracji warszawskiej. To powoduje, że dotarcie do niego jest wyjątkowo łatwe. W jego granice wjeżdżają podmiejskie linie autobusowe. Na konferencji prasowej z okazji utworzenia parku zostały zaprezentowane plany na przyszłość.

Obejmują one między innymi utworzenie pokazowej zagrody, w której prezentowane będą najciekawsze zwierzęta występujące w parku. Będą to między innymi dziki, jelenie, ale również rysie czy łosie (właśnie łoś jest symbolem KPN). Zwierzęta te prezentowane będą na wydzielonym terenie liczącym osiemdziesiąt hektarów. Planowana jest również modernizacja i rozbudowa Ośrodka Muzealno-Dydaktycznego im. Jadwigi i Romana Kobendzów w Granicy, który dziś działa w dość archaicznej formie. Park posiada dość dobrze rozbudowaną sieć szlaków turystycznych i nie pobiera żadnych opłat za wstęp na swój teren. Słabszym punktem jest okoliczna baza turystyczna. Najlepiej mają się rozwijające się (choć uwzględniwszy sąsiedzki potencjał wielkiego miasta - dość słabo) gospodarstwa agroturystyczne. Powoli w otulinie lokuje się coraz więcej ośrodków jeździeckich z prawdziwego zdarzenia. Jest więc szansa, że rozwój infrastruktury w okolicach parku oraz plany dyrekcji pozwolą wkrótce stworzyć u bram Warszawy produkt turystyczny z prawdziwego zdarzenia. zabWydanie: 9/2008, AKTUALNOŚCI
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail