Do Kanady tylko z paszportem biometrycznym

Zasady bezwizowego wjazdu Polaków na terytorium Kanady zmieniły się 1 stycznia 2009 r. Ze zwolnienia z obowiązku posiadania wiz będą mogły korzystać wyłącznie osoby posiadające paszporty biometryczne (wydawane od 28 sierpnia 2006 r.). Pozostałe osoby, które nie posiadają paszportów biometrycznych, zobowiązane będą do uzyskania wizy celem wjazdu na terytorium Kanady. Polskie paszporty biometryczne są wydawane od 28 sierpnia 2006 r. - dokument ma bordowe okładki, na okładce napis w języku polskim "Unia Europejska" oraz "Rzeczpospolita Polska", na środku umieszczone jest godło RP, a w dolnej części okładki napis po polsku "Paszport", angielsku "Passport" i francusku "Passeport". Paszporty tymczasowe (wydawane w kraju przez wojewodę i za granicą przez konsula)
nie posiadają cech biometrycznych i w związku z tym nie będą uprawniały do bezwizowego wjazdu na terytorium Kanady. Kanada zniosła wizy krótkoterminowe dla Polaków w marcu 2008 roku. bj
Wydanie: 9/2008, AKTUALNOŚCI
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail