Wzrost skuteczności promocji on-line

Jak wykazała analiza danych udostępnionych w ramach projektu Best Practices Initiative i zamieszczonych w raporcie sporządzonym przez Resort Marketing Special Interest Group z HSMAI (Hospitality Sales & Marketing Association International) w ostatnim okresie znacznie wzrosły wydatki na marketing on-line.

Coraz częściej narzędziem stają się blogi i społeczności internetowe. Stają się one platformą wykorzystywaną do kontaktu z klientami. Ta forma promocji okazuje się coraz bardziej efektywna. Jak wykazują badania HSMAI, w stosunku do roku 2005, kiedy to przeprowadzono podobne badania, jeden dolar wydany na tę formę promocji przyniósł w roku ubiegłym 23 USD, podczas gdy w roku 2005 18 USD. Również poziom wydatków na marketing on-line wzrósł z 10% ogólnego budżetu marketingowego do 25% w roku ubiegłym. Hotele przeznaczające większe środki na zachęcanie gości za pomocą internetu notują co najmniej proporcjonalny lub większy wzrost obłożenia względem poniesionych nakładów. Jest to zapewne powiązane z faktem wzrostu popularności rezerwacji on-line. Jak podaje Associates 2008 Independent Travel Web Site Satisfaction Study, w ubiegłym roku o 15 punktów procentowych wzrosła ilość turystów rezerwujących przez internet samochody, hotele czy bilety. Szczegółowy raport zostanie przedstawiony i omówiony w dniach 3-5 maja br., na PGA National Resort & Spa w Palm Beach Garden na Florydzie. zab
Wydanie: 9/2008, AKTUALNOŚCI
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail