Boska kraina Kerala

rt_2009_01-1.jpgKerala w pigułce
Obszar: 38,863 km kw. podzielony na 14 okręgów
Liczba mieszkańców: ok. 32 mln
Stolica: Thiruvananantha-puram
Języki: malayalam, angielski
1200 km rzek i kanałów 560 km wybrzeża

Kerala to najbardziej na południe położony stan Indii. Ma najwyższy stopień alfabetyzacji, żyje się tu statystycznie najdłużej, najbardziej dostatnio, najzdrowiej i... najpiękniej.                                                 
fot. Alina Woźniak


Kerala, słusznie nazywana "God's own country", odkrywana jest na nowo, choć już podróżnicy arabscy, azjatyccy i europejscy, a potem kolonizatorzy portugalscy, holenderscy i brytyjscy, zachwycali się jej urokami. Jest tu wszystko, czego turysta pragnie: malownicze krajobrazy, urokliwe plaże, plantacje herbaty i przypraw, znane ośrodki ayurvedy, świątynie wszystkich wyznań, kolorowe festiwale religijne, rezerwaty przyrody ze słoniami i tygrysami, spokojne, oddalone od indyjskiego zgiełku, enklawy w gąszczu egzotycznej zieleni, wyśmienita kuchnia i hotele na każdą kieszeń.


by utpal.


Backwaters


Tak określa się tutejszy słodkowodny świat kilku jezior, ponad 40 rzek, kanałów i ich rozlewisk wzdłuż niemal całego wybrzeża. Do niektórych miejsc można dostać się tylko łodzią, podziwiając krajobraz i podglądając przy okazji życie okolicznych mieszkańców. A zajmują się oni od zarania dziejów rybołówstwem. Metod łowienia ryb i wszelkich owoców morza jest tu bez liku. Najbardziej spektakularne są chena vala, czyli chińskie sieci, przyczepione do dużych bambusowych rusztowań powiązanych ze sobą sznurami. Rybacy wyciągają je za pomocą oryginalnej dźwigni zbudowanej z lin obciążonych kamieniami. Tego typu połowy można zobaczyć na największym keralskim jeziorze Vembanad (1512 km2). Wokół niego znajduje się mnóstwo hoteli i rezydencji, takich jak Coco Lagoon (piękne wille i bungalowy na wysepkach z tropikalną roślinnością, wiele starych budynków przetransportowano tu z pobliskich wiosek), luksusowy Radisson Plaza Resort albo domki i pawilony wynajmowane w ramach homestay (odpowiednik naszej agroturystyki).Wydanie: 9/2008, PRODUKT TURYSTYCZNY
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail