Kto straci na recesji?

rt_2009_01-12.jpgW zeszłym roku niektórzy wieszczyli koniec ekspansji tanich linii lotniczych. Zdaniem części ekspertów wiele z nich miało wręcz upaść, a część pasażerów powrócić do tradycyjnych przewoźników. Tymczasem wieści o śmierci taniego lotnictwa okazały się "cokolwiek przesadzone"


Rok 2008 zostanie na pewno zapamiętany na długo, niestety głównie z negatywnych zjawisk, jakie w jego trakcie zachodziły. Jego pierwsze półrocze dla linii lotniczych oznaczało przede wszystkim gwałtowny wzrost cen paliw. Przedstawiciele tradycyjnych linii lotniczych liczyli, że mimo kłopotów, jakie mają w związku z tą sytuacją, taki stan rzeczy ugodzi przede wszystkim w tanich przewoźników. Sądzono, że ekstremalnie wysokie ceny paliwa, które w przypadku tanich linii stanowi znacznie większą część kosztów niż u przewoźników tradycyjnych, szybko spowodują załamanie trendu wzrostowego tych przewoźników.


Nie tak miało być...

Tymczasem okazało się, że w ciągu ubiegłego roku tanie linie ponownie umocniły swoją pozycję. Według danych Międzynarodowej Organizacji Lotnictwa Cywilnego, linie lotnicze niezrzeszone w IATA (do tej organizacji należą praktycznie wszyscy przewoźnicy tradycyjni) opanowały 33 proc. przewozów wewnątrz krajów i ok. 20 proc. na liniach międzynarodowych. Dane te robią wrażenie, jeśli skonfrontujemy je z faktem, iż IATA zrzesza ok. 230 przewoźników obsługujących 93 proc. linii...

Wydanie: 9/2008, TRANSPORT
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail