Zwycięzca ze skraju wioski

Rozstrzygnęliśmy konkurs "Hotel z pomysłem". W głosowaniu Jurorów zwyciężył hotel Ossa Congress & Spa, a w plebiscycie Czytelników "Hotelarza" hotel Grand z Rzeszowa

ht_2009_02-25.jpg
Jedna z sal konferencyjnych


W obu przypadkach wybieraliśmy spośród 24 obiektów, które zgłosiły się do konkursu.
Z założenia były to obiekty, które posiadają "wyjątkową lokalizację, program funkcjonalny, architekturę bądź inne nietypowe rozwiązania". W praktyce o wygranej decydowała kombinacja tych cech.


Niekwestionowany lider

Każdy z jurorów miał do dyspozycji sześć punktów, które rozdzielał między trzy hotele, dając po 3, 2 i 1 punkt. Niektórzy punktowali tylko najlepszy ich zdaniem hotel. Po podliczeniu punktów okazało się, że zwyciężył usytuowany na mazowieckiej równinie hotel Ossa Congress & Spa (15 pkt.). - Moim zdaniem dokładnie wpisuje się on w ideę konkursu "Hotel z pomysłem".
ht_2009_02-23.jpg
Wybudowany w ładnej okolicy, ale praktycznie na pustkowiu, jest łatwo dostępny po kilkudziesięciu minutach jazdy z dwóch największych aglomeracji miejskich: Warszawy i Łodzi. Formuła obiektu umożliwia w dni robocze organizowanie szkoleń, seminariów i kongresów, a w weekendy przyjmowanie gości pragnących wypocząć i zrelaksować się. Czasami jest też tak, że panowie obradują, a panie w tym czasie pielęgnują urodę.

Zauważyłem również, że Rawa Mazowiecka, w pobliżu której leży Hotel Ossa, bardziej dba o swój wystrój i wizerunek, odkąd zaczęli ją odwiedzać hotelowi goście. To również trzeba docenić - uzasadnił swój wybór Andrzej Saja, prezes Polskiej Agencji Rozwoju Turystyki. Kazimierz Kowalski, Prezes Zarządu Fundacji "Polish Prestige Hotels", zwrócił uwagę na specyficzne elementy, którymi charakteryzuje się hotel Ossa: Nietypowa i niekonwencjonalna jak na hotel jest jego mikrolokalizacja. Budowa dużego, 4-gwiazdkowego hotelu na skraju niewielkiej wioski to w naszych warunkach pomysł oryginalny i ciekawy (taka lokalizacja nie zaskakiwałaby oryginalnością dla obiektu wczasowo-rekreacyjnego, agroturystycznego czy sanatoryjno-leczniczego).

Hotel położony jest w centralnej Polsce, kilkadziesiąt kilometrów od dwóch największych aglomeracji miejskich w kraju i blisko głównych tras komunikacyjnych z Warszawy na południe Polski oraz planowanych na kierunku wschód-zachód. W mojej opinii pomysł budowy hotelu w takiej makrolokalizacji z punktu widzenia biznesowego jest strategicznie dobry. W wymiarze lokalnym wiejska lokalizacja jest korzystna dla rozwoju regionu. Rozbudowana baza świadczy o tym, że inwestor zadbał o szeroki zakres usług oferowanych przez hotel.Obok dobrze wyposażonych pokoi oraz imponującej bazy usług konferencyjnych, zwraca uwagę fakt aktywnego zagospodarowania terenów przyobiektowych (zbiornik wodny, boiska, korty, strzelnica itp.), jak też zinwestowania w samą infrastrukturę obiektu z zamiarem komplementarnego uzupełnienia podstawowych usług hotelowych. Już zrealizowane zadania (oprócz planowanych) pozwalają na stwierdzenie, że hotel Ossa jest obiektem kompletnym - z bazą usługową zorientowaną na zaspokojenie oczekiwań każdego gościa i przykładem nowoczesnej formuły modelu obiektu hotelowego, charakteryzującego się wszechstronną funkcjonalnością oraz gotowością odpowiedzi na zasygnalizowane potrzeby hotelowe każdego segmentu rynkowego.


ht_2009_02-15.jpg
Otwarta przestrzeń hotelowego lobby robi wrażenie na gościach


Ciekawa bryła hotelu i jego architektura dowodzi intencji inwestora harmonijnego wpisania obiektu w otoczenie i...

Wydanie: 10/2008, DO POCZYTANIA
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail