Czeska oferta atrakcjami stoi

Republika Czeska, pomimo że wydaje się krajem znanym polskim turystom, wciąż przyciąga wielu naszych rodaków i ma duży potencjał dla organizatorów imprez jako kraj docelowy. Coraz częściej staje się ona dla Polaków nie tylko krajem krótkich wypadów do Pragi, lecz krajem, w którym można spędzić urlop

rt_2009_02-2.jpg

W iele wskazuje na to, że bieżący rok dla Czech będzie pod względem liczby turystów z Polski wyjątkowo dobry. Wpływ na ten stan rzeczy będzie miało wprowadzenie euro na Słowacji, ponieważ przestała ona być dla Polaków atrakcyjna cenowo. Zapewne wielu turystów, zamiast "wyskoczyć" na Słowację, rozważy wyjazd do Czech. Dotychczas głównym celem wyjazdów do Czech była Praga. Sporym zainteresowaniem cieszyły się również ośrodki narciarskie w Sudetach, takie jak S˙pindleruĄv Mlyśn, Pec pod Sne˙z˙kou czy Harrachov.


Na leczenie...

Znacznie mniej popularna wśród Polaków jadących do Czech jest turystyka uzdrowiskowa. Tymczasem większość tamtejszych uzdrowisk ma bardzo długie tradycje. Do najbardziej znanych należą Karlowe Wary, Mariańskie Łaźnie, Teplice czy Franciszkowe Łaźnie. W kurortach tych dobrze rozwinięta jest oferta skierowana do zamożnych klientów. I tak w pięciogwiazdkowym hotelu Esplanade w Mariańskich Łaźniach za pakiet obejmujący dwa noclegi dla dwóch osób, śniadanie w formie szwedzkiego stołu, kolację, zabiegi kosmetyczne i kąpiel w wodzie mineralnej, możliwość korzystania z basenu hotelowego i klubu fitness zapłacimy 539 euro. Istnieją oczywiście również ośrodki i hotele oferujące tańsze pakiety.


Ważniejsze...

Wydanie: 10/2008, PRODUKT TURYSTYCZNY
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail