Wczesna pomoc medyczna na Okęciu

Port Lotniczy im. F. Chopina w Warszawie wprowadził nowoczesne rozwiązania służące zwiększeniu dostępu osób przebywających na lotnisku do wczesnej pomocy medycznej. W hali odlotów oraz przylotów zainstalowano 25 automatycznych defibrylatorów, które mogą być użyte przez osoby nieposiadające specjalistycznego przeszkolenia.

Zostały rozmieszczone w sposób pozwalający na dotarcie z miejsca zdarzenia do najbliższego urządzenia i z powrotem w czasie nieprzekraczającym 90 sekund. Otwarcie skrzynki z defibrylatorem jest sygnalizowane świetlnie i dźwiękowo. Do Zespołu Ratownictwa Medycznego Lotniska Chopina wysyłana jest również SMS-em informacja o miejscu użycia defibrylatora. Umożliwia to precyzyjne zlokalizowanie miejsca zdarzenia przez lotniskowe służby medyczne, które dzięki temu mogą szybciej dotrzeć na miejsce i rozpocząć bądź kontynuować akcję ratunkową. Zespół Ratownictwa Medycznego Lotniska Chopina został również wyposażony w urządzenie do zewnętrznego ucisku klatki piersiowej podczas reanimacji - AutoPulse - oraz dwa meleksy do transportu chorych w nagłych przypadkach. P.P. Porty Lotnicze uruchomiły również program szkoleń z zakresu pierwszej pomocy opierający się na wytycznych European Resuscitation Council i zaleceniach Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej. Powyższe rozwiązania zostały wdrożone w ramach Programu Powszechnego Dostępu do Wczesnej Pomocy Medycznej na Lotnisku Chopina.Szybka pomoc medyczna jest nie tylko w wojskowej części Okęcia, gdzie lądują rządowe samoloty


Wydanie: 10/2008, AKTUALNOŚCI
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail