Wodne atrakcje

rt_2009_02-49.jpgObecnie turyści są znacznie bardziej wymagający niż jeszcze kilka lat temu. Dotyczy to szczególnie turystów polskich, którzy po pierwszym zachłyśnięciu się możliwościami niemal nieskrępowanych podróży zaczęli coraz uważniej dobierać oferty. Ważnym kryterium stała się możliwość wypełnienia wolnego czasu różnymi dodatkowymi atrakcjami. Jednym ze skutecznych sposobów wzmacniania ofert są różnego rodzaju aquaparki

Okazują się one doskonałym uzupełnieniem oferty pobytowej. Dają turystom wybierającym się w dany rejon swoisty komfort. Jeśli nawet pogoda nie dopisze, to i tak będziemy mieli co robić. Oferta w Polsce i w krajach sąsiednich z roku na rok staje się coraz bogatsza. Zwłaszcza że dobrze skomponowana, może zapewnić zwiększenie ruchu w niskim sezonie. Wszak weekend w dobrym hotelu oferującym możliwość skorzystania z wodnych atrakcji sam w sobie jest dla wielu osób ciekawą ofertą.

Szczególnie jeśli jest on powiązany z innymi atrakcjami i usługami. Sam aquapark, by być prawdziwą atrakcją, musi zaoferować coś więcej niż zwykły basen. Obecnie nowo powstające obiekty są zwykle całymi kombinatami, które oferują kompletny pobyt wraz z noclegami i wyżywieniem. Takie rozwiązanie wymaga jednak ogromnych nakładów inwestycyjnych oraz dużej przestrzeni. W wersjach skromniejszych poza basenami i zjeżdżalniami standardem są sauny czy jacuzzi. Poza zwykłym wstępem na basen, ofertę uzupełniają dodatkowe usługi jak nauka pływania czy wodny aerobic. Regułą jest oferowanie dodatkowych usług niekoniecznie związanych z wodą. Są to siłownie, gabinety odnowy biologicznej czy masaże.


Tropiki za miedzą

Ciekawą ofertą są tematyczne parki wodne. Najbardziej oryginalną i kompletną ofertę w pobliżu naszych granic posiada podberliński Tropical Islands. Jest to obiekt wyjątkowy w skali europejskiej. W gigantycznej hali stworzono warunki rodem z wysp tropikalnych.

Poza licznymi atrakcjami, jak las tropikalny czy orientalne wioski, wrażenie robi ilość możliwych pakietów opcji i elementów, które można zestawiać w celu skomponowania optymalnej dla siebie oferty. Zróżnicowanie cen i standardu usług dotyczy niemal każdego elementu z noclegiem na czele. W ten sposób zależnie od zasobności i oczekiwań klienta można dopasować dokładnie ofertę. Ponadto w określone dni, o określonych porach odbywają się rozmaite tematyczne występy. Jest to najbardziej kompletna i jednocześnie elastyczna oferta w tego typu obiekcie.


Słowacka oferta

W wyjątkowej sytuacji są...

Wydanie: 10/2008, PRODUKT TURYSTYCZNY
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail