Podsumowanie w Interferiach

Spółka Interferie SA podała wyniki za ostatni kwartał ubiegłego roku oraz łącznie, za cały rok 2008. Przychody w IV kwartale były o 100 tys. wyższe niż w tym samym okresie ubiegłego roku i wzrosły z 7 mln 17 tys. złotych w IV kwartale 2007 roku do 7 mln 116 tys. w tym samym okresie roku 2008.


- Ponieważ jednak musieliśmy liczyć się z kosztami odpraw dla członków poprzedniego zarządu, jak też przede wszystkim ze zmiennym kursem euro, dlatego nie możemy pochwalić się aż takimi zyskami, jakie planowaliśmy - podsumował Wojciech Kudera, prezes zarządu

Czterogwiazdkowy hotel "Bornit" w Szklarskiej Porębie jest jednym z dziwięciu obiektów należących do firmy Interferie S.A.

Interferie SA. Jeśli chodzi o cały ubiegły rok, firma uzyskała przychody w wysokości 37 mln 553 tys. zł, gdy w roku 2007 było to 36 mln 647 tys. zł. Jednak mimo wyższych o 900 tys. zł przychodów zanotowano zysk w wysokości 573 tys. zł (w roku 2007 - 658 tys. zł). W ubiegłym roku firma wydała na inwestycje w należące do spółki ośrodki prawie 11 mln złotych. - Pogorszenie wyniku było spowodowane przede wszystkim kosztami związanymi ze zmianami w składzie zarządu, wyższymi rezerwami m.in. na świadczenia pracownicze oraz kosztami finansowymi spowodowanymi wzrostem kursu euro - tłumaczy wyniki wiceprezes i dyrektor finansowy Adam Milanowski.
Wydanie: 10/2008, AKTUALNOŚCI
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail