Łódzki pakiet turystyczny

Polskie regiony coraz śmielej i lepiej zaczynają prowadzić swoją politykę promocyjną. W Warszawie 10 lutego odbyła się konferencja prasowa, na której przedstawiono nowe produkty turystyczne Łodzi i województwa łódzkiego oraz zaprezentowały się XV Międzynarodowe Targi Regiony Turystyczne NA STYKU KULTUR i Łódzki Jarmark Turystyczny, które odbędą się w dniach 27 lutego - 1 marca br.

Ważnym elementem prezentacji i planów promocyjnych jest walka Łodzi o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury w roku 2016. Na konferencji zaprezentowano dwunastominutowy film promujący atrakcje, walory i tradycje kulturowe Łodzi. Nie bez powodu ten krótki obraz zdobył już nagrodę dla najlepszego filmu promującego miasto. Jest to dynamiczny, nowocześnie zmontowany obraz, który rzeczywiście zachęca do odwiedzenia miasta. Można go obejrzeć z przyjemnością, bez poczucia patrzenia na spot, który próbuje nam coś sprzedać. Przedstawiciel ROT Tomasz Koralewski zaprezentował ponadto już działające lub właśnie realizowane nowe produkty turystyczne miasta i regionu. Sztandarowym obiektem generującym ruch nieturystyczny jest Centrum Manufaktura, będące nie tylko centrum handlowym, ale również miejscem, w którym odbywają się liczne imprezy kulturalne. Na maj zapowiedziano otwarcie kolejnego obiektu w tym kompleksie. Będzie nim czterogwiazdkowy hotel Andels. Zlokalizowany w budynku dawnej przędzalni, ma nowoczesny design i wyposażenie. Ciekawą, nietuzinkową atrakcją jest Muzeum Kanału "Dętka". W tunelu kanalizacyjnym biegnącym pod Placem Wolności zaprezentowano archiwalne fotografie i dokumenty, dotyczące budowy łódzkich kanałów. Nowoczesną i atrakcyjną propozycją dla turystów są po polsku i angielsku audioprzewodniki, które oprowadzą po ulicy Piotrkowskiej, Manufakturze oraz na trasie Łodzi żydowskiej. Interesujące są również plany dotyczące regionu. Obejmują one przygotowanie do spływów Warty i Pilicy (ta druga już jest oznaczona i przygotowana). Ponadto w ramach wieloletniego programu inwestycyjnego powstać ma między innymi szlak konny. Inne projekty to sieć szlaków rowerowych czy też ponadregionalny szlak bursztynowy. Zaprezentowano również plany związane z Łodzią sportową. W tym roku miasto będzie gościć aż dwie duże imprezy międzynarodowe. Będą to Mistrzostwa Europy w siatkówce kobiet i koszykówce mężczyzn.Wydanie: 10/2008, AKTUALNOŚCI
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail