Europa Wschodnia jeździ do Austrii

Turyści ze Wschodniej i Środkowej Europy zadecydowali o dobrych wynikach austriackiej turystyki. Jak wynika z opublikowanych w Austrii danych, w ubiegłym roku austriacki sektor turystyczny zanotował wzrost w wysokości 4,7 proc. Przyczynili się do tego w dużej części goście z krajów naszego regionu.


Największy wzrost odwiedzin zanotowano pośród turystów rosyjskich, których w roku 2008 było aż o 48,1 proc. więcej niż rok wcześniej. Na drugim miejscu znaleźli się Polacy, których przybyło o 36,4 proc. więcej niż w roku 2007.
Na kolejnych miejscach znaleźli się Czesi i Węgrzy z przyrostem wizyt odpowiednio 26,8 proc. i 7,8 proc. Turyści z tych krajów stanowili ponad 7 proc. wszystkich cudzoziemców, których w zeszłym roku odwiedziło Austrię 21,9 mln. Co ciekawe, w grudniu ubiegłego roku Austria zanotowała dwukrotny wzrost turystów z naszej części Europy, w stosunku do grudnia w roku 2007. Zdaniem niektórych ekspertów zawirowania gospodarcze nie zmniejszą tej grupy turystów w tym roku, ponieważ w czasach
kryzysu ludzie skracają odległość swoich wyjazdów, co zapewni Austrii dalszy napływ gości, między innymi z Polski. Austriacki sektor turystyczny generuje
około 7 proc. PKB.Wydanie: 11/2008, AKTUALNOŚCI
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail