Statuetki Orłowicza dla dziennikarzy

Polska Organizacja Turystyczna wraz ze Stowarzyszeniem Dziennikarzy RP po raz siódmy uhonorowała dziennikarzy za promowanie polskiej turystyki nagrodami im. Mieczysława Orłowicza.
W kategorii materiałów prasowych zespół w składzie: Joanna Podolska, Piotr Machlański i Tomasz Stańczak nagrodzony został za opracowanie "Spacerownika po regionie" szlakiem zamków w województwie łódzkim, dodatku do łódzkiego wydania Gazety Wyborczej, który był kontynuacją publikacji "Spacerownik Łódzki".Pierwsze wyróżnienie otrzymał Kazimierz Netka z Dziennika Bałtyckiego za cykl artykułów związanych z promocją najlepszych produktów turystycznych województwa pomorskiego. Dwa kolejne wyróżnienia przypadły Dorocie Naumczyk z Gazety Współczesnej (Białystok) i Markowi Długopolskiemu z Dziennika Polskiego (Kraków). W kategorii dziennikarze radiowi statuetkę Orłowicza odebrała Anna Dudzińska z Regionalnej Rozgłośni Polskiego Radia w Katowicach za cykl audycji radiowych "Śląska podróż w czasie", czyli szlakiem zabytków techniki.

Dwa wyróżnienia przypadły Rozgłośni Regionalnej Polskiego Radia w Rzeszowie oraz Rozgłośni Regionalnej Polskiego Radia w Lublinie. Wyróżnieniem specjalnym uhonorowana została Sława Bieńczycka z programu pierwszego Polskiego Radia, dwukrotna laureatka konkursu, posiadaczka dwóch statuetek Orłowicza. Posiadaczami statuetki w kategorii dziennikarzy telewizyjnych stali się Karol Okrasa oraz Tomasz Roztworowski, autorzy cyklu popularnych programów "Kuchnia z Okrasą" emitowanych w pierwszym programie TVP.


Nagrodę specjalną w kategorii programów telewizyjnych otrzymali Paweł Pochwała i Iwona Schymalla z programu pierwszego Telewizji Polskiej za plenerowe, żeglarskie wydanie "Kawy czy herbaty" promujące region Warmińsko-Mazurski. W kategorii dziennikarstwa telewizyjnego jurorzy zadecydowali też o przyznaniu wyróżnienia nietypowego w dotychczasowej historii konkursu. Wręczono je Adamowi Mikołajczykowi z Magazynu Marketingu "Brief" za program "Briefing for Poland" realizowany przez redakcję Brief for Poland i emitowany w telewizji internetowej brief.tv.

Wydanie: 11/2008, AKTUALNOŚCI
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail