Z Obamą o turystyce

Przedstawiciele amerykańskiej branży turystycznej spotkali się z prezydentem Barackiem Obamą. Spotkanie miało na celu przekonanie gospodarza Białego Domu, jak ważna dla amerykańskiej gospodarki jest branża turystyczna. Spotkanie odbyło się 11 marca i koncentrowało się wokół dwóch obecnie głównych problemów amerykańskiego sektora turystycznego: potrzeby zwiększenia liczby turystów zagranicznych odwiedzających Stany Zjednoczone, oraz przeciwdziałaniu gwałtownemu załamaniu ilości konferencji i imprez organizowanych przez amerykańskie firmy.

Obecni na spotkaniu przekonywali prezydenta do szybkiego przyjęcia ustawy promującej turystykę (Travel Promotion Act), która miałaby stworzyć ogólnokrajowe ramy do promocji Stanów Zjednoczonych na rynkach zagranicznych, by sprowadzić do USA dodatkowo kilka milionów turystów rocznie i dzięki temu zyskać setki tysięcy nowych miejsc pracy. Starano się również uzgodnić wpsracie dla turystyki konferencyjnej, W zeszłym roku w całym sektorze turystycznym pracowało
7,7 mln. amerykanów. Branża wypracowała ponad 740 miliardów dolarów dochodu rocznie.

Wydanie: 11/2008, AKTUALNOŚCI
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail