Łódzkie kultury...

Łódź nie bez powodu promuje się jako miasto wielu kultur. Do tej wielokulturowości odnosi się nazwa targów, które po raz piętnasty odbyły się w dniach 27 lutego - 1 marca br. Na Międzynarodowe Targi Regiony Turystyczne Na Styku Kultur do łódzkiej hali Expo przybyło 140 wystawców.

Pośród nich 21 przybyło z zagranicy. Pierwszy raz w historii targów pojawiły się regiony partnerskie. Odwiedzającym targi Na Styku Kultur przybliżali swoją ofertę najbliżsi sąsiedzi Polski i województwa łódzkiego - czyli Republika Czeska i województwo świętokrzyskie. Medal targów Na Styku Kultur za najciekawszą formę promocji oferty targowej laureaci odebrali podczas Biesiady Rycerskiej na Zamku w Uniejowie. Nagrodzeni zostali między innymi: W kategorii Region Turystyczny (nagroda główna w kategorii Region Turystyczny) Urząd Miejski w Łęczycy, Urząd Miasta Skierniewice i Powiat Skierniewicki oraz Gmina Lipce Reymontowskie (wyróżnienia w kategorii Region Turystyczny). Jak niemal każdym targom, tak i łódzkiej imprezie towarzyszyły rozmaite imprezy: wystawa "Świat w Obiektywie National Geographic", pokaz zdjęć z Ukrainy widzianej oczami Globtrotera Cezarego Rudzińskiego. Wydaje się, że łódzka impreza, niewątpliwie dobrze zorganizowana, zaczyna stawać się coraz bardziej imprezą kulturalną, w mniejszym stopniu turystyczną czy typowo targową. Może w tej oryginalności jest metoda na wyróżnienie się w kalendarzu imprez targowych branży turystycznej. Czas pokaże, na ile to uda się organizatorom.Wydanie: 11/2008, AKTUALNOŚCI
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail