Irlandzkie propozycje

Irlandia jest krajem, do którego jeździ wielu Polaków, jednak niezwykle trudno określić, ilu z nich udało się tam w celach turystycznych. Bardzo często wizyta u kogoś z pracujących na Zielonej Wyspie rodaków jest równocześnie szansą na poznanie turystycznych atrakcji tego kraju. 27 lutego polskie przedstawicielstwo Tourism Ireland zorganizowało prezentację tego kraju i pokazało jego atuty turystyczne. Gośćmi byli również przedstawiciele irlandzkich linii lotniczych Aer Lingus.


Zaprezentowano Irlandię jako kraj dla wszystkich. Istnieją tam rozwiązania mające ułatwić pobyt zarówno seniorom, jak i rodzinom z dziećmi. Szczególnie te ostanie cenią liczne udogodnienia, jak choćby przewijaki w każdym pubie. Niezwykle interesująca jest irlandzka oferta kursów języka angielskiego. Kursy językowe na Zielonej Wyspie są średnio o ok. 20-25% tańsze niż w Wielkiej Brytanii. Interesująca jest oferta dodatkowa, towarzysząca takim kursom. Szczególnie wiele możliwości istnieje w przypadku nauki dzieci i młodzieży. Mimo stosunkowo atrakcyjnych cen, wyposażenie szkół i warunki są naprawdę dobre. Standardem jest bezpłatny bezprzewodowy dostęp do internetu (Wi-Fi) dla uczestników kursu.

O wysoki poziom kursów dba organizacja MEI-RELSA, która udziela akredytacji szkołom spełniającym wysokie kryteria, jakie narzuciły szkoły, które ją założyły. Niektóre szkoły oferują pobyty, w ramach których - poza typową nauką języka - można doskonalić rozmaite umiejętności sportowe od piłki nożnej po kursy nurkowe. Infrastruktura sportowa jest zresztą w Irlandii dobrze rozwinięta. Szczególnie jeśli chodzi o sporty mniej typowe. Na wyspie znajduje się około 400 pól golfowych. Pośród hoteli i pensjonatów zlokalizowanych poza dużymi miastami aż 70-80 proc. jest specjalnie przygotowane do przyjmowania rowerzystów.

Znajdą tu warunki zarówno miłośnicy koni jak i surfingu. Jeśli chodzi o klasyczną turystykę, to Irlandia jest miejscem, które zapewnia niemal wszelkie jej formy. Można tu znaleźć zabytki od czasów prehistorycznych, jak choćby megalityczny grobowiec Newgrunge, przez liczne średniowieczne zamki, aż po współczesne galerie. Równie szerokie możliwości daje turystyka rekreacyjna. Po wyspie poprowadzono liczne szlaki turystyczne. Jedną z ciekawszych ofert jest spływ rzeką Shannon. Można go odbyć na specjalnej barce, której prowadzenie nie wymaga żadnych specjalnych uprawnień.

Wydanie: 11/2008, AKTUALNOŚCI
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail