O turystyce w Grupie V-4

Polska, jako kraj przewodniczący aktualnie Grupie Wyszehradzkiej, zorganizowała spotkanie ministrów ds. turystyki państw należących do tej grupy. Odbyło się ono 6 marca w Krakowie. Polskę reprezentowała podsekretarz stanu Katarzyna Sobierajska. Na spotkaniu głównym tematem były działania związane z niestabilną sytuacją gospodarczą w świecie. Uzgodniono między innymi, że spotkania przedstawicieli państw Grupy V-4 powinny odbywać się regularnie.


Inną podjętą kwestią była sprawa konieczności wspólnych działań mających na celu wzrost liczby turystów przyjeżdżających do państw Grupy Wyszehradzkiej, w szczególności z rynków trzecich. Ma to odbywać się poprzez wypracowanie wspólnego planu marketingowego oraz organizowanie wspólnych działań na tych rynkach. Szczególnie intensywne działania mają dotyczyć Rosji, Chin i Stanów Zjednoczonych. Innym uzgodnieniem, jakie poczyniono, była decyzja o kontynuowaniu prac nad wspólną stroną internetową http://www.european-quartet.com. Będzie ona działać w czterech wersjach językowych: angielskiej, japońskiej, chińskiej i rosyjskiej. Wszystkie te kwestie umieszczono w protokole podpisanym na końcu spotkania.Wydanie: 11/2008, AKTUALNOŚCI
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail