Egipt promuje się w Polsce

Podejmowane przez nas rozmowy z kluczowymi touroperatorami mają zagwarantować Polakom oferty, które będą spełniały bardziej wyszukane wymagania i będą gwarantowały niezapomniane wrażenia z pobytu w Egipcie - powiedział Amr El Ezaby, przewodniczący Ministerstwa Turystyki Egiptu, podczas konferencji prasowej odbywającej się 23 lutego w Warszawie. Jego wizyta jest częścią programu spotkań z touroperatorami działającymi na rynku europejskim.


Amr El Ezaby z polskimi przedstawicielami rozmawiał na temat utrzymania wskaźników wyjazdów Polaków do Egiptu oraz przedstawił strategię rozwoju ruchu turystycznego w Egipcie. - W ubiegłym roku liczba turystów z Polski zbliżyła się do 600 tysięcy osób. Jest to wynik, który nas niezwykle cieszy - podkreślił egipski przedstawiciel. - űyczyłbym sobie, aby zeszłoroczna, rekordowa liczba przyjazdów utrzymywała się przez długie lata - dodał. Tym samym Polacy uplasowali się na piątym miejscu wśród wszystkich narodów odwiedzających Egipt.

Zdaniem El Ezaby nie można jednak ignorować ewentualnego wpływu światowego kryzysu gospodarczego na sektor turystyczny. Na wyniki sprzedaży ofert wyjazdów do Egiptu w 2009 roku mogą mieć wpływ wahania kursów walut. Spadająca cena złotego oraz różnice w cenach paliwa lotniczego prowadzą do podnoszenia cen tych ofert nawet o kilkaset złotych. Dotyczy to ponad 90% Polaków, którzy nie wykupili gwarancji stałej ceny wycieczek. Dlatego też w 2009 roku Ministerstwo Turystyki Egiptu planuje działania mające na celu uatrakcyjnienie oferty kierowanej do Polaków poprzez podnoszenie standardów oferowanych usług i stałe poszerzanie oferty.
Wydanie: 11/2008, AKTUALNOŚCI
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail