Przyszłość spotkań biznesowych

Na dziedzinę gospodarki, jaką jest turystyka biznesowa, składają się kongresy, konferencje, seminaria, targi, szkolenia, wernisaże połączone z aukcjami i koncertami. Branża spotkań jest dyscypliną, która, mimo kryzysu ekonomicznego, prężnie się rozwija i nic nie zapowiada, że trend ten ulegnie zmianie, a przynajmniej organizowanie kongresów, konferencji i targów. Tak przynajmniej twierdzą organizatorzy tego typu imprez

rt_2009_03-10.jpg

Do największych obiektów konferencyjnych w Polsce należy Pałac Kultury i Nauki, a następnie siedziby międzynarodowych targów (Poznań, Szczecin, Katowice). W tej grupie są wszelkie obiekty sportowe dostosowane do organizacji imprez masowych, także w plenerze, czy imprez konferencyjnych do 1000 osób i więcej. Bez wątpienia do największych obiektów konferencyjnych zaliczyć można także "markowe" hotele.

Najwięcej konferencji organizowanych jest przez branże medyczne, informatyczne, finansowe i ekonomiczne. Popularne są także konferencje naukowe organizowane przez uczelnie wyższe, a także wszystkie poruszające tematykę dotacji europejskich. Wzorcowa sala konferencyjna Organizatorzy konferencji i imprez integracyjnych jednogłośnie twierdzą, że kluczową rolę odgrywa wybór odpowiedniego obiektu. Podstawą obok możliwości kwaterunkowych jest odpowiednia ilość sal konferencyjnych i ich wyposażenie. Ważne jest, aby na początku planowania ustalić charakter imprezy.

Czy będzie miała ona formę prelekcji czy też warsztatów w niewielkich grupach, a może połączenie obu elementów. W takiej sytuacji trzeba rozejrzeć się za obiektem, w którym będzie jedna duża sala i kilka mniejszych. Ich wystrój i kolorystyka muszą być dostosowane do odbiorcy. W przypadkach bardziej kameralnych spotkań biznesowych, wybór sali należy dostosować do liczby zaproszonych gości. Przygotowując spotkanie biznesowe, powinno się zwrócić uwagę na jej wyposażenie w sprzęt audiowizualny, laptopy, wewnętrzną linię telefoniczną, faksy, ksero.

I oczywiście nie może zabraknąć dostępu do internetu. Z kolei organizując konferencję międzynarodową, należy zorientować się co do możliwości zainstalowania kabiny do tłumaczenia symultanicznego. Niezależnie od tego trzeba zwrócić uwagę na odpowiednie rozmieszczenie mikrofonów, tak aby zapewnić komfort mówcom, jak też uczestnikom chcącym zadać pytania czy prowadzić dyskusje. Równie istotne, obok zaplecza technicznego, programu merytorycznego, doboru specjalistów, są przerwy na herbatę i kawę. Ich długość, odpowiednie rozmieszczenie ich w...

Wydanie: 11/2008, HOTELE
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail