Ile kosztuje zawartość komputera...

rt_2009_03-2.jpgFunkcjonowanie współczesnej firmy wymaga zastosowania używania coraz bardziej złożonych narzędzi informatycznych. Bez względu na wielkość i zakres działalności istnieją pewne podstawowe programy, bez których prowadzenie współczesnej firmy jest niemożliwe. Miesiąc temu przedstawiliśmy Państwu możliwości, jakie oferuje oprogramowanie na wolnej licencji. Tym razem obejrzymy, co i za ile można kupić, by nasza firma działała sprawnie i skutecznie


Podstawą działania każdego komputera jest system operacyjny. Pośród komercyjnych rozwiązań tego typu zdecydowanie najpopularniejszym jest produkt firmy Microsoft - Windows. Najnowsze dziecko tej firmy Windows Vista w wersji Business z licencją OEM zawiera dodatkowo rozwiązania umożliwiające pracę wspólną i możliwość udostępniania folderów innym użytkownikom wewnętrznej sieci oraz podstawowe zabezpieczenia antywirusowe. Sam system jest jedynie platformą, na której będą działały inne programy, niezbędne w naszej firmie. Często system operacyjny możemy nabyć wraz z nowym komputerem, wówczas uzyskamy lepszą cenę, choć rzadko istnieje możliwość nabycia w ten sposób kompletnego pakietu biurowego. Szczególnie, jeśli mamy dokładnie określone potrzeby.


Internet i poczta

Przeglądarki internetowe generalnie są programami darmowymi. Dotyczy to również tych, które są stworzone przez firmy komercyjne. W przypadku zakupu systemu operacyjnego zwykle wchodzą one w jego skład. Tak jest m.in. w przypadku przeglądarki internet eksplorer, która jest częścią systemu Windows. Podobnie wygląda status programów pocztowych. Ich najprostsze wersje są dostępne za darmo. Jeśli mamy większe potrzeby, wówczas można skorzystać z którejś z wersji rozbudowanych. Pakiety biurowe zawierają na ogół właśnie takie programy pocztowe znacznie bardziej rozbudowane z funkcjami ułatwiającymi nie tylko zarządzanie pocztą, ale również np. kalendarz do zarządzania czasem.


Coś dla biura...

Obowiązkowym standardem jest któryś z pakietów biurowych zawierających pakiet programów używanych w codziennej pracy. Również w tym przypadku najbardziej popularny jest pakiet firmy Microsoft Microsoft Office. Innym kompletnym pakietem jest StarOffice. W przypadku programów z wolną licencją istnieje możliwość nabycia ich w sposób płatny od jednego z dystrybutorów, zyskując w ten sposób wsparcie techniczne oraz rozmaite dodatki. Sprawa doboru odpowiedniego pakietu nie jest wcale łatwa, jeśli chcemy znaleźć optymalne rozwiązanie za najlepszą możliwie cenę. Wynika to z faktu, że najpopularniejszy pakiet biurowy, Microsoft Office, występuje w wielu odmianach zależnie od zawartości czy zakresu licencji. Jeśli dodamy do tego rozmaite zmieniające się promocje, to może się okazać, że stosunkowo prosty zakup wymaga sporego namysłu.


Ceny pakietów są bardzo zmienne. Na ich wysokość wpływa między innymi zawartość pakietu, rodzaj licencji czy status klienta. Często instytucje publiczne czy edukacyjne mają specjalne zniżki lub wręcz odrębne licencje. Jeśli do tego dodamy rozmaite promocje i pakiety oferowane przez różnych dystrybutorów oprogramowania, może okazać się, że za ten sam produkt jeden klient zapłacił znacznie mniej niż inny. Produkty przeznaczone do użytku w firmie są z reguły...

Wydanie: 11/2008, e-TURYSTYKA
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail