Deklaracja o współpracy PIT i MSZ

Po długich negocjacjach 8 kwietnia nastąpiło podpisanie "Deklaracji o współpracy w zakresie aktywizacji turystyki przyjazdowej" pomiędzy Polską Izbą Turystyki a Ministerstwem Spraw Zagranicznych. Ze strony MSZ pod dokumentem podpisał się minister Radosław Sikorski, natomiast PIT reprezentował prezes Jan Korsak. Dokument ma podnieść rangę polskich instytucji turystycznych za granicą.

Ponadto ma ułatwić i uprościć procedury przyznawania wiz turystycznych oraz ogólnie ujednolicić kwestie związane z turystyką przyjazdową. Niebagatelną kwestią jest tu ułatwienie przygotowań do organizacji Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2012. O wadze tego dokumentu świadczy fakt, że podczas uroczystości podpisania, w gmachu ministerstwa obecni byli między innymi: wiceminister sportu i turystyki Katarzyna Sobierajska, wiceprezesi POT Elżbieta Wąsowicz-Zaborek i Bartłomiej Walas oraz przedstawiciele samorządów turystycznych i członkowie Rady Naczelnej Polskiej Izby Turystyki. Należy mieć nadzieję, że skoro udało się osiągnąć porozumienie w tak ważnej i trudnej kwestii, to zaowocuje ono praktycznymi rozwiązaniami i faktyczną poprawą współpracy, która przyniesie wymierne korzyści.Wydanie: 12/2008, AKTUALNOŚCI
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail