easyJet wycofuje się z Warszawy

W związku z dwukrotnym wzrostem opłat lotniskowych niskokosztowa linia lotnicza easyJet ogłosiła, że wycofuje się z Portu Lotniczego im. Fryderyka Chopina.
Obecnie easyJet utrzymuje dwa połączenia dziennie na trasie Warszawa - Londyn Luton. Ostatni lot z Warszawy realizowany przez easyJet zaplanowany jest na 5 lipca 2009.
Decyzja jest podyktowana wzrostem opłat lotniskowych z 30 do 60 złotych z dniem 28 marca 2009 r. Jednocześnie wzrosły także opłaty nawigacyjne i handlingowe, co w rezultacie przyczyniło się do zwiększenia całkowitego kosztu o 34 zł w przeliczeniu na jednego pasażera.
Pasażerowie, którzy wykupili już bilety na podróż w terminie późniejszym niż
5 lipca 2009, otrzymają wkrótce informacje od easyJet o alternatywnej ofercie połączeń lub zwrocie pieniędzy.
easyJet zainaugurował loty z Warszawy w 2004 roku. W ubiegłym roku przewiózł do Warszawy 200 tys. pasażerów. easyJet utrzymuje również regularne połączenia z Krakowa do: Londynu (Luton i Gatwick), Belfastu, Bristolu, Dortmundu, Edynburga, Liverpoolu i Paryża.

Wydanie: 12/2008, AKTUALNOŚCI
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail