Rozkład jazdy PKS-ów i busów w jednym miejscu

Serwis www.e-podroznik.pl to nowa wyszukiwarka internetowa, która daje najbardziej zaawansowane możliwości zaplanowania podróży autobusami i busami po całej Polsce. Obecnie serwis prezentuje stale aktualizowane rozkłady jazdy ponad 180 przewoźników.

Wyszukiwarka jako jedyna na rynku prezentuje dane zarówno PKS-ów, jak i małych lokalnych firm wożących podróżnych busami. Dzięki serwisowi przeciętny pasażer może w łatwy sposób odszukać kurs, który go interesuje. Serwis e-podróżnik.pl jest szczególnie przydatny w sytuacji, gdy podróżny chce zorientować się w możliwościach przesiadki pomiędzy kursami realizowanymi przez dwóch różnych przewoźników.

Wyszukiwarka podaje również ceny biletów. Użytkownik może sprawdzić rozkłady nie tylko w internecie, ale i w serwisie SMS-owym lub pod numerem infolinii. Wyszukiwarka cały czas poszerza swoją bazę danych przewoźników, a jej twórcy planują uruchomienie na jesieni 2009 internetowej sprzedaży biletów jednorazowych i miesięcznych.

Serwis e-podróżnik.pl wpisuje się w promowane ostatnio przez Unię Europejską hasło intermodalności, czyli politykę zapewnienia pasażerowi usługi przewozowej złożonej z łańcucha różnych środków transportu umożliwiającego nieprzerwaną podróż. Chodzi o to, żeby pasażer mógł np. zaplanować i wykonać podróż z Wadowic w górach do Władysławowa nad morzem, przesiadając się w Krakowie z jednego autobusu do drugiego, a w Gdańsku przesiadając się z autobusu do pociągu.

Najlepiej gdyby mógł kupić też na tę podróż jeden zintegrowany bilet bez względu na to, z usług ilu przewoźników skorzysta. Już teraz z wyszukiwarką e-podróżnik.pl współpracują nie tylko przewoźnicy autobusowi, ale i pierwszy w Polsce prywatny przewoźnik kolejowy - Arriva PCC. Twórcy serwisu starają się także przekonać do przyłączenia się do projektu PKP.

Wydanie: 12/2008, AKTUALNOŚCI
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail