Marokańskie atrakcje

Agadir jest młodym, typowo wypoczynkowym miastem, odbudowanym po trzęsieniu ziemi, które miało miejsce w 1960 roku. Główną atrakcję stanowi okazała plaża nad Oceanem Atlantyckim. Spacerując po niej, można niechcący wejść na prywatny teren należący do letniej rezydencji króla Maroka, Muhammada IV. W Agadirze warto obejrzeć panoramę okolicy z Kazby umieszczonej na szczycie góry.


Widać stamtąd m.in. największy port sardynkowy na świecie. Przez polskich turystów mieszkających w Agadirze bardzo często wybierana jest jednodniowa wycieczka do Marrakeszu. Jej program obejmuje zwiedzanie m.in. meczetu Koutoubia, pałacu De La Bahia, suku, na którym można obejrzeć miejscowych rzemieślników przy pracy, oraz placu Dejmaa El Fna.

Godna polecenia jest organizowana przez "San & Fun", mniej popularna 2-dniowa wyprawa do Marakeszu i Essauiry, która daje możliwość poznania jednego z największych atutów Marakeszu - nocnego życia tego miasta. O zmroku Marokańczycy gromadzą się na placu Dejmaa El Fna, bawiąc się przy muzyce gnaoua i szklance świeżej mięty. Z myślą o turystach na plac przybywają zaklinacze węży, połykacze ognia, opowiadacze bajek. Warto znaleźć miejsce na tarasie jednej z wielu kawiarni i delektować się kolorową, gwarną i egzotycznie pachnącą panoramą tego miejsca.


Drugim punktem po Marrakeszu jest Essaouira. Zwiedzających zachwyca przede wszystkim malowniczo położona twierdza, pozostałość po hiszpańskich kolonizatorach oraz ciasne, naznaczone czasem uliczki pastelowej, szesnastowiecznej mediny. Przenoszą one turystów do czasów, gdy muzułmanie, űydzi oraz chrześcijanie żyli w symbiozie na jednym miejscu. Droga powrotna do oddalonego o 250 km Agadiru wiedzie skalistym wybrzeżem oceanu. Widok rozciąga się na czerwone pasma Atlasu, lasy tui, skaliste zbocza usiane kępami kaktusów oraz kozy wygrzewające się w konarach arganowych drzew niczym dojrzewające jabłka. "Maroko jest sprawdzonym produktem turystycznym, jednak stale wprowadzamy nowe produkty i hotele.

W naszej ofercie dla turystów wybierających Maroko mamy wyjątkową wycieczkę, która gwarantuje poznanie wielu odcieni tego malowniczego kraju. Jest to 7-dniowa wycieczka, podczas której zobaczyć można najciekawsze miejsca w Maroku, takie jak: Essaouira, Casablanca, Rabat, magiczny Marrakech oraz Meknes i Fez. Na trasie wycieczki objazdowej zostaniemy zakwaterowani w hotelach o standardzie 4 i 5*. Zwykle drugi tydzień turyści wolą spędzić mniej aktywnie i wybieraja pobyt w słonecznym Agadirze" - mówi Grzegorz Kamola, kierownik działu rezerwacji SUN & FUN HOLIDAYS. Study Tour odbył się w dniach 17.03-24.03.2009. Za zaproszenie serdecznie dziękujemy Ambasadzie Królestwa Maroka oraz firmie "Sun & Fun".

Wydanie: 12/2008, AKTUALNOŚCI
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail