Problemy prawa turystycznego

Zasady odpowiedzialności organizatora turystyki w przypadku niewykonania umowy o imprezę turystyczną przedstawił dr Piotr Cybula podczas odbywającego się 27 marca seminarium "Aktualne problemy prawa turystycznego".
Podczas spotkania poruszono problemy finansowania różnych form wypoczynku przez zakład pracy, omówione zostały również propozycje zmian ustawowych w udostępnianiu Orlej Perci.Gorącą dyskusję wywołała kwestia: przepisy prawa a jakość usług turystycznych. Dr Ireneusz Krzemiński (PAN, UJ) przedstawił prawne aspekty sporu pomiędzy prezesem Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów a Polską Izbą Turystyki, który wynikł po dokonanej przez UOKiK kontroli biur podróży zrzeszonych w PIT.
W opublikowanym 18 czerwca 2008 r. Raporcie z kontroli wzorców umów stosowanych przez organizatorów turystyki UOKiK zarzucono, że prawie wszystkie skontrolowane biura podróży stosowały postanowienia niekorzystne dla konsumentów - przyp. red. W przekonaniu Polskiej Izby Turystyki upublicznienie wykazu organizatorów turystyki, wobec których nie zakończyło się postępowanie prowadzone przez UOKiK, narusza ich dobre imię. Krzemiński problem przedstawił w kontekście prawa dostępu do informacji publicznej i ochrony dóbr osobistych, a także podstaw prawnych działań UOKiK.
W spotkaniu zorganizowanym przez Instytut Turystyki i Rekreacji AWF w Krakowie udział wzięli czołowi przedstawiciele świata nauki z dziedziny turystyki. Była to kolejna dyskusja z cyklu dotyczącego rozwiązań prawnych w branży turystycznej.Wydanie: 12/2008, AKTUALNOŚCI
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail