Polsko-niemiecka współpraca w transporcie

Współpraca w komunikacji kolejowej i drogowej była głównym tematem rozmów ministra infrastruktury Cezarego Grabarczyka z ministrem transportu, budownictwa i rozwoju miast RFN Wolfgangiem Tiefensee, podały służby prasowe resortu.
W trakcie spotkania 26 marca br. ministrowie dyskutowali nad możliwościami zdynamizowania prac nad kluczowymi projektami infrastruktury kolejowej i drogowej w ruchu transgranicznym.Minister Grabarczyk wyraził uznanie stronie niemieckiej za tempo prac nad przebudową mostu kolejowego Kunowice-Frankfurt na Odrze, który został oddany do użytku w grudniu ubiegłego roku.
Zrealizowanie w tak krótkim czasie tej inwestycji było możliwe dzięki Umowie między Rzeczpospolitą Polską a Republiką Federalną Niemiec o budowie i utrzymaniu granicznych obiektów mostowych w ciągu linii kolejowych o znaczeniu państwowym w RP i w ciągu federalnych linii kolejowych w RFN podpisanej przez obu ministrów i ostatnio ratyfikowanej. Polski minister infrastruktury zapowiedział zdynamizowanie prac nad wzajemnym uznawaniem taboru w ruchu kolejowym przez polsko-niemiecką granicę. Poinformował też o przygotowaniach do realizacji w Polsce programu budowy kolei dużych prędkości, wyrażając nadzieję na połączenie tej linii z siecią kolei dużych prędkości w Niemczech oraz innych krajach europejskich.

Wydanie: 12/2008, AKTUALNOŚCI
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail