Nowe połączenia z Okęcia

Letni rozkład lotów na Lotnisku im. F. Chopina w Warszawie wszedł w życie 29 marca 2009 r. Tym samym uruchomione zostały nowe trasy oraz wznowione zostają połączenia do popularnych miejscowości turystycznych. TAP Portugal uruchamia połączenie do Lizbony. Loty będą wykonywane od 10 czerwca, początkowo 5 razy w tygodniu (z wyjątkiem wtorków i piątków), a od lipca do września codziennie.

Z kolei PLL LOT od maja wzbogacają swoją siatkę połączeń o dwie nowe trasy: do Belgradu obsługiwaną 5 razy w tygodniu (codziennie z wyjątkiem czwartków i sobót); do Dniepropietrowska obsługiwaną początkowo w środy i piątki, a od czerwca dodatkowo w poniedziałki i niedziele. Nowe połączenie uruchamia także Norwegian. Loty do Dubrownika, począwszy od 18 czerwca, będą wykonywane raz w tygodniu - w czwartki. Alitalia otwiera nowe codzienne połączenie do portu lotniczego Mediolan Linate.

Dotychczas Warszawa miała połączenie jedynie z portem Mediolan Malpensa, którego obsługę kontynuuje PLL LOT. W sezonie letnim Norwegian wznawia połączenia z Atenami - loty będą się odbywać początkowo 2 razy w tygodniu - w czwartki i w niedziele, natomiast od maja do połowy września 3 razy w tygodniu; do Splitu od 18 kwietnia - loty będą wykonywane 2 razy w tygodniu - w środy i w soboty, natomiast do Warny będzie można polecieć 2 razy w tygodniu - w poniedziałki i piątki.

Wizz Air proponuje natomiast od 13 czerwca sobotnie loty do Burgas i na Korfu. Z kolei 1 kwietnia Wizz Air przenosi loty wykonywane do Bolonii na lotnisko Forli. Rejsy będą wykonywane 2 razy w tygodniu - w środy i w soboty. Hiszpański przewoźnik niskokosztowy Clickair po zimowej przerwie wraca na trasę Barcelona - Warszawa. Trasa będzie obsługiwana 2 razy w tygodniu - we wtorki i w soboty, począwszy od 31 marca. Polski przewoźnik regionalny Jet Air oferuje od 31 marca 3 razy w tygodniu - we wtorki, środy i czwartki, połączenie do Berlina Tegel z międzylądowaniem w Bydgoszczy.y
Wydanie: 12/2008, AKTUALNOŚCI
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail