Kresy dla unijnych turystów

Położone przy wschodniej granicy Polski województwo lubelskie uchodzi za ostatni fragment Kresów Wschodnich Rzeczpospolitej. Opinia ta, choć niepozbawiona podstaw, pokazuje jednak jednostronny obraz tego regionu, bogatego w atrakcje turystyczne zarówno kulturowe jak i przyrodnicze


W ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat Lubelszczyzna z położenia w środkowej części Polski stała się pograniczem nie tylko naszego kraju, ale również ogromnego organizmu, jakim jest Unia Europejska. Daje to potencjał, jaki można wykorzystać promując i sprzedając produkty turystyczne, tego egzotycznego dla wielu zagranicznych turystów regionu.


Kapitał przyrodniczy

Położenie pomiędzy Wisłą a Bugiem - dwoma wciąż dzikimi rzekami, gwarantuje duży potencjał przyrodniczy. Jego potwierdzeniem jest fakt, że na terenie województwa znajdują się dwa parki narodowe i siedemnaście parków krajobrazowych. Poleski Park Narodowy, obejmujący najrozleglejsze w kraju - obok biebrzańskich - bagna i torfowiska, wchodzi w skład Międzynarodowego Rezerwatu Biosfery Polesie Zachodnie, natomiast Roztoczański Park Narodowy, z cennymi borami jodłowo-bukowymi typu karpackiego, będzie niebawem częścią Międzynarodowego Rezerwatu Biosfery Roztocze.

Częścią oferty turystyki przyrodniczej jest około 160 km ścieżek dydaktycznych wytyczonych na obszarze parków narodowych i krajobrazowych. Niewątpliwym atutem przyrodniczym jest mikroklimat Nałęczowa. To nizinne uzdrowisko jest jedynym w Polsce, które posiada tylko specjalizację kardiologiczną. W ostatnich latach jednak udają się tam coraz częściej nie tylko chorzy. Poza funkcjami uzdrowiskowymi Nałęczów stał się ośrodkiem SPA. Inną niewątpliwą atrakcją jest pojezierze Łęczyńsko-Włodawskie. Wprawdzie większość z sześćdziesięciu siedmiu jezior jest niewielkich rozmiarów, jednak daje to możliwość wypoczynku nad wodą. Głównym jeziorem, nad którym skupiają się liczne ośrodki wypoczynkowe, jest jezioro Białe.


Turystyka aktywna

Urozmaicone ukształtowanie powierzchni powoduje, że jest to atrakcyjne miejsce do aktywnego wypoczynku szczególnie dla miłośników rowerów. Na terenie województwa znajduje się około 500 km szlaków rowerowych. Do...

Wydanie: 12/2008, ODKRYWAMY ZAGRANICZNE DESTYNACJE
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail