Majowe ceny w hotelach

Portal Trivago opublikował tHPI (trivago Hotel Price Index - Indeks cen hoteli trivago). Pokazuje on cenę noclegu w dwuosobowym pokoju w najpopularniejszych miastach turystycznych Europy. Oblicza się go na podstawie cen 40 tys. ofert noclegów, jakie znajdują się w bazie portalu, i podaje w funtach. Ceny w standardowym, dwuosobowym pokoju w Wielkiej Brytanii wzrosły o 15 proc. w stosunku do cen w maju ubiegłego roku i obecnie wynoszą średnio 107 funtów.


Do podwyżek - zdaniem ekspertów - przyczynił się słaby kurs funta. Cena za taki sam pokój w Paryżu wynosi w maju 127 funtów i jest w stosunku do kwietnia o 15 proc. niższa. Najwyższy wzrost cen w stosunku do kwietnia zanotowało francuskie Cannes, gdzie średnia cena wzrosła o 27 proc. do 121 funtów. Najprawdopodobniej wpływa na to festiwal filmowy. We włoskich miastach ceny kształtują się następująco: Turyn (102 funty) i Neapol (86 funtów). W Lizbonie cena noclegu w maju wynosi równowartość 95 funtów, a w Madrycie 96 funtów.

Wydanie: 1/2009, AKTUALNOŚCI
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail