Świętokrzyska impreza

W Kielcach od 17 do 19 kwietnia odbyły się VIII Świętokrzyskie Targi Turystyki VOYAGER, które były połączone ze zorganizowanymi po raz pierwszy Międzynarodowymi Targami Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki AGROTRAVEL. Na stoiskach targów prezentowały się nie tylko biura turystyczne, hotele czy przewoźnicy, ale przede wszystkim stowarzyszenia, organizacje turystyczne, gminy i powiaty, będące przedstawicielami atrakcyjnych turystycznie miejsc z całej Polski.Imprezie towarzyszyły pokazy artystów ludowych, prezentacje regionów Irlandii, Mołdawii, Niemiec i Litwy, 14 polskich województw oraz 16 Lokalnych Grup Działania. W sumie było obecnych ok. 80 wystawców z kraju i naszej części Europy. Ponadto amatorzy swojskiej kuchni mogli skorzystać z przysmaków serwowanych przez Karczmę Regionalną, gdzie nie tylko można było najeść się do syta, ale również kupić regionalne potrawy. Stoiska miały liczne instytucje i stowarzyszenia, np. Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Polska Organizacja Turystyczna, które promują rozwój turystyki wiejskiej.


Dwudniowa Międzynarodowa Konferencja Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki odbyła się pod hasłem "Perspektywy rozwoju i promocji turystyki wiejskiej i agroturystyki w Polsce". Podczas spotkania poruszonych zostało kilkanaście zagadnień związanych między innymi z marketingiem miejsc, oceną stanu polskiej turystyki, rynkiem żywności naturalnej, dziedzictwem kulturowym oraz wsparciem agroturystyki. Wystąpienia w ramach konferencji mieli przedstawiciele Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Ministerstwa Sportu i Turystyki, UNWTO, EUROGITES oraz goście z zagranicy. W spotkaniu udział wzięło ponad 350 osób.Wydanie: 1/2009, AKTUALNOŚCI
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail