Nie tylko łóżko i śniadanie...

Wyprawa do obcych krajów powodowana jest zwykle przynajmniej po części chęcią poznania ich kultury. A najlepszym sposobem na to jest bezpośredni kontakt z mieszkańcami. Najlepiej zaś po prostu z nimi zamieszkać. W przypadku wizyty w Irlandii najlepsze w tym celu są noclegi w systemie Bed & Brekfast.


rt_2009_05-37.jpg

Irlandia, dotychczas niekojarzona w Polsce jako kraj turystyczny, stopniowo zdobywa uznanie Polaków i zaczyna być postrzegana nie tylko jako miejsce zarobkowania. Dzieje się tak zapewne z wielu przyczyn, wśród których wizyty u znajomych i rodziny mieszkającej na Zielonej Wyspie na pewno nie są na ostatnim miejscu. Poza osobami odwiedzającymi bliskich, zauważalny jest jednak również wzrost zainteresowania wizytami czysto turystycznymi.


Dla kogo oferta?

Irlandia niestety nie należy do krajów tanich. Pomimo że jest tam taniej niż w sąsiedniej Wielkiej Brytanii, ceny dla Polaków nie są niskie, szczególnie przy ostatnich kursach walut. Z tego powodu korzystanie z hoteli może stwarzać zaporę finansową.


Rozwiązaniem podczas konstruowania programu pobytu mogą być noclegi w systemie B&B. Korzystanie z kwater prywatnych z punktu widzenia organizatora turystyki jest co najmniej kłopotliwe. Zresztą ta forma wypoczynku kojarzy się przede wszystkim z osobami, które organizują swój wypoczynek samodzielnie. Do tego hasło kwatery prywatne zwykle nie wzbudza w pierwszej chwili entuzjastycznych skojarzeń.


Tymczasem w dobrze zorganizowanym systemie mogą one działać niewiele gorzej lub wręcz porównywalnie do współpracy z małymi hotelami. W przypadku Irlandii trzeba przyznać, że stopień zorganizowania branży turystycznej jest bez porównania większy niż w Polsce. Dotyczy to również noclegów w systemie B&B. Zdecydowana większość osób paraja się biznesem B&B, bez względu na to, czy jest to dla nich zajęcie podstawowe czy tylko forma dorabiania.


Spora część łóżek w systemie B&B dostępna jest tylko przez część roku. Okres, w jakim działają, jest bardzo różny - niekiedy są to tylko miesiące letnie (np. od maja do września), niekiedy otwarte są już od lutego. Te domy, które dostępne są przez cały rok, mają niekiedy wyłączenia dotyczące np. Świąt Bożego Narodzenia.


- Jesteśmy stowarzyszeni. Dzięki temu mamy możliwość korzystania z rozmaitych form promocji. Powoduje to, że...

Wydanie: 1/2009, PRODUKT TURYSTYCZNY
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail