Kemping - nie tylko dla odważnych

Dawniej kemping był synonimem spartańskiego wypoczynku. Korzystanie z takich miejsc, pomimo pewnych udogodnień w stosunku do pola namiotowego, wymagało jednak sporego hartu ducha i ciała oraz pewnych umiejętności. Współczesny kemping przestał być już elementem szkoły przetrwania i jest poważnym obiektem turystycznym, który musi spełniać określone wymagania, tak by mógł zadowolić nawet wybrednych gości.

rt_2009_05-34.jpg

Współczesny kemping jest obiektem, który musi zaoferować swoim klientom nie tylko miejsce pod namiot, przyczepę czy coraz popularniejszego kampera. Niestety na tym polu mamy spore zaległości, choć coraz większa ilość obiektów zaczyna przypominać te, jakie od dawna funkcjonują na zachodzie Europy.


Tamtejsze obiekty zwykle są doskonale wyposażone, nie tylko w infrastrukturę sanitarną na odpowiednim poziomie, ale również w infrastrukturę do obsługi przyczep czy kamperów. Ponadto goście takiego obiektu zwykle mają do dyspozycji wypożyczalnie różnorodnego sprzętu biwakowego czy turystycznego.


Można więc wypożyczać zarówno krzesełka czy stoliki, jak i np. rowery czy - zależnie od warunków - sprzęt pływający. W przypadku wyższego standardu jest basen dla gości. Na rozbudowanym kempingu znajduje się w zasadzie wszystko, co potrzebne jest do życia, z kafejką internetową włącznie. Tak więc kemping o wysokim standardzie wyposażony jest jak bardzo dobry hotel.


Jak przystało na poważną dziedzinę ludzkiej działalności również i kemping, a ściślej jego odmiana jaką jest karawaning doczekała się swojego muzeum. Właśnie otwarto pierwsze w Europie i jedno z niewielu na świecie Muzeum Karawaningu. Ta nietypowa placówka powstała w Warce nad brzegiem Pilicy. Znajdują się w niej między innymi stare modele kamperów czy przyczep kempingowych.


Ile jest kempingów?

Największą bolączką polskiej bazy kempingowej są gwiazdki czy raczej ich brak. Niestety, większość polskich obiektów odbiega od tego, do czego przyzwyczajony jest zachodni turysta. Do tego dochodzi brak wiarygodnych informacji dotyczących naprawdę wszystkich kempingów. Szczęśliwie widać postęp i stopniowo coraz więcej kempingów...

Wydanie: 1/2009, PRODUKT TURYSTYCZNY
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail