Turcja - Europa + Orient

rt_2009_06-23.jpgRelacje pomiędzy Polską a Turcją, czy raczej jej poprzednikiem, jakim było Imperium Osmańskie, mają długą tradycję i, wbrew powszechnemu mniemaniu, w dużej mierze były to stosunki pokojowe. Obecnie chyba najczęstszym skojarzeniem, jakie z tym krajem się Polakom wiąże, jest turystyka.Turcja jest jednym z krajów, które zdobyły uznanie i popularność polskich turystów. Poza niewątpliwymi naturalnymi i kulturowymi atutami tego kraju, ważną rolę odegrały stosunkowo korzystne dla Polaków ceny wycieczek oraz odległość mniejsza niż do krajów Bliskiego Wschodu. Wprawdzie jedynie 3 proc. powierzchni Turcji znajduje się w Europie, jednak dla przeciętnego turysty to wciąż Europa.


Dominujące morze
rt_2009_06-31.jpg


W ofercie biur podróży obejmującej Turcję dominują propozycje wypoczynku nad morzem, czemu trudno się dziwić, gdyż kraj ten oblewają aż cztery morza: Czarne, Egejskie, Śródziemne i niewielkie morze Marmara. W sumie linia brzegowa Turcji liczy 7126 km. Jeśli do tego dołożymy łagodny klimat śródziemnomorski, to ofercie "lądowej" będzie trudno przebić ofertę nadmorską.


Tymczasem wnętrze kraju ma dużo do zaoferowania. Warto pamiętać, że nie brakuje tam gór, a najwyższy szczyt góra Ararat mierzy 5165 m n.p.m. Szczególnie dynamicznie turystyka rozwija się w rejonie Antalyi, której lotnisko jest drugim po Istambule miejscem, przez które zagraniczni turyści wjeżdżają do Turcji. Samo miasto wraz z okolicznymi miejscowościami jest ogromną machiną turystyczną z licznymi hotelami i miejscami rozrywki. Nic więc dziwnego, że trafia tam prawie jedna piąta turystów.


Również większość inwestycji związanych z turystyką trafia na wybrzeże. Sama Turcja, nieodbierana jako kraj egzotyczny, tak naprawdę jest niezwykle różnorodna. Warto...

Wydanie: 2/2009, ODKRYWAMY ZAGRANICZNE DESTYNACJE
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail