Najlepsze lotnisko świata

Skytrax ogłosił zwycięzcę tegorocznego plebiscytu na najlepszy port lotniczy na świecie. Pierwsze miejsce zajął Incheon International Airport w Seulu (rok wcześniej był 3). Kolejne miejsce w rankingu zdobył zeszłoroczny zwycięzca Hong Kong International Airport, trzecie zaś Singapore Changi (w roku 2008 był 2). Najlepsze europejskie lotnisko (Zurych) znalazło się na miejscu 4. Jak przyznali organizatorzy rankingu, różnice pomiędzy pierwszą trójką były minimalne.


W kategorii lotnisk europejskich zwyciężyło lotnisko w Zurichu przed portem w Monachium. Zwycięzca klasyfikacji generalnej, Incheon International Airport, wygrał również w kategorii najlepszego lotniska tranzytowego, z najlepszym systemem bezpieczeństwa, oraz najczystszego terminala. Jedyną globalną kategorią, którą wygrało lotnisko z Europy, była kategoria dostarczania bagażu, w której pierwsze miejsce zajęło lotnisko w Helsinkach. Ranking powstał na podstawie opinii ponad 8,6 mln pasażerów 97 narodowości, którzy ocenili ponad 190 lotnisk z całego świata.


Oceniali oni 35 elementów wpływających na jakość obsługi. Były to między innymi: obsługa tranzytów, punkty check-in, obsługa itp. Opinie były zbierane w ciągu ostatniego roku. Publikowany co roku przez Skytrax World Airport Survey istnieje od 1999 r. i cieszy się dużym uznaniem ze względu na jasność kryteriów oraz dokładność.

Wydanie: 2/2009, AKTUALNOŚCI
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail