Wzrost wyszukiwań lotów

Wyszukiwarka lotów Skyscanner zanotowała w maju 89-proc. wzrost liczby użytkowników w Polsce w porównaniu z majem 2008 roku. Wzrost ten może świadczyć o nowej tendencji rezerwowania: "na ostatnią chwilę". Zwykle wzrost liczby poszukiwań lotów zauważa się na początku roku, kiedy większość użytkowników szuka lotów na wakacyjne podróże. Jednak w tym roku tendencja uległa nieco zmianie. Istotnie w styczniu nastąpił wzrost liczby użytkowników, kolejny wzrost zanotowano w marcu, a ostatnie majowe wyniki stanowią jak dotąd rekord liczby użytkowników w Polsce.
- Trudne czasy w gospodarce zmieniają sposób, w jaki ludzie rezerwują loty, lecz z pewnością nie zniechęcają do podróży (...). Obecnie widzimy wzrost liczby użytkowników, który powinien był nastąpić w styczniu - lutym - powiedział Barry Smith, współzałożyciel i dyrektor rozwoju Skyscanner.
Wydanie: 2/2009, AKTUALNOŚCI
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail