Malewicz patronem w Polonii

Jedna z sal reprezentacyjnych warszawskiego Hotelu Polonia Palace 29 maja 2009 roku otrzymała imię Kazimierza Malewicza, który zaliczany jest do największych twórców międzynarodowej awangardy. Bezpośrednim powodem nadania imienia tego wybitnego artysty są obchody 130 rocznicy jego urodzin.


W Sali im. Kazimierza Malewicza zostanie umieszczona na stałe dokumentacja upamiętniająca wystawę artysty w Hotelu Polonia Palace, która miała miejsce w marcu 1927 r. Przy sali znajduje się krótka notka biograficzna o autorze. Powodem wyboru patrona sali był fakt, że między 20 a 26 marca 1927 roku w salach Polskiego Klubu Artystycznego, mającego swoją siedzibę w Hotelu Polonia Palace w Warszawie, została zorganizowana pierwsza indywidualna wystawa prac Malewicza poza granicami Rosji.Krzysztof Szadurski, prezes Zarządu Hoteli Warszawskich Syrena, profesor Andrzej Turowski, Iwona Malewicz, Szymon Bojko
Wydanie: 2/2009, AKTUALNOŚCI
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail