Polacy wciąż odwiedzają Czechy

W pierwszym kwartale roku 2009 odnotowano wzrost liczby turystów polskich w Czechach, podczas gdy liczba gości z innych krajów spadła. W czeskich hotelach i pensjonatach w pierwszym kwartale roku 2009 zakwaterowało się 1,075 mln turystów zagranicznych, o 17,1 proc. mniej niż przed rokiem, w tym samym okresie.


W pierwszej piątce tradycyjnie pozostają - Niemcy, Wielka Brytania, Włochy, Rosja, Polska. Najwięcej turystów, pomimo rekordowego 16-proc. spadku, przybyło z Niemiec (263 tys. turystów). Brytyjczyków przyjechało w ciągu trzech pierwszych miesięcy roku 2009 o jedną trzecią mniej w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku (81 tys.), a turystów rosyjskich o 13 proc. mniej. Wzrosła natomiast nieco liczba turystów z Polski (71 696 osób, o 1253 osoby więcej w porównaniu z tym samym okresem ub. roku), chociaż i tutaj pojawiają się pierwsze problemy spowodowane kursem korony w stosunku do złotego.


Najczęściej odwiedzana przez turystów zagranicznych jest tradycyjnie Praga (58 proc.), następnie woj. karlovarskie i kralovehradeckie. Goście zagraniczni wybierali tańsze hotele - pięciogwiazdkowe hotele zanotowały spadek o 19 proc., czterogwiazdkowe o 12 proc.

Wydanie: 2/2009, AKTUALNOŚCI
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail