Wybór studiów to trudna decyzja

W Polsce jest wiele szkół oferujących kształcenie w kierunku turystyki. Ich absolwenci są przygotowani do zajmowania stanowisk w hotelach, domach wypoczynkowych i ośrodkach wczasowych oraz do prowadzenia działalności agroturystycznej.

Na rynku turystycznym jest wiele szkół, które oferują różnego typu specjalizacje, szkoląc absolwentów na przykład z obsługi ruchu turystycznego, polityki i ekonomiki turystyki czy zarządzania w turystyce i rekreacji. Kierunków i specjalności jest do wyboru do koloru. Każdy może znaleźć coś dla siebie.

Najpopularniejsze
kierunki
Wśród uczniów i studentów uczelni turystycznych największym zainteresowaniem cieszą się kierunki turystyka i rekreacja czy obsługa ruchu turystycznego. - Na naszej uczelni są cztery kierunki turystyczne, dwa pierwszego stopnia i dwa drugiego stopnia. Od kiedy na naszej uczelni 15 lat temu otworzyliśmy Wydział Turystyki i Rekreacji, studia te cieszą się największą popularnością wśród absolwentów liceów - twierdzi mgr Magdalena Jedlińska-Białas, starszy specjalista ds. marketingu ze szkoły ALMAMER.
Studia o kierunku turystycznym mają zapewnić samodzielność oraz pomóc w pokonywaniu problemów, jakie można napotkać w pracy. Wiedza taka jest bardzo pomocna podczas organizowania, promocji, obsługi imprez turystycznych czy penetrowania rynków turystycznych z wykorzystaniem nowoczesnych środków przekazu i znajomości języków obcych.


Katarzyna Kobylarz

studentka Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.
Wybrałam Turystykę i Rekreację w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, ponieważ od lat interesują mnie podróże i odkrywanie nowych zakątków świata. Od dziecka lubiłam nowe wyzwania i przeżywać ciekawe przygody. Studia umożliwiają mi spełnienie moich marzeń oraz zdobycie niezbędnej mi wiedzy.


Wpływ na wybór uczelni mieli w dużej mierze moi znajomi. Przedstawili szkołę jako idealne miejsce do nauki zarządzania przedsiębiorstwem, organizowania turystyki, różnego rodzaju wyjazdów dla grup zorganizowanych oraz geografii turystycznej. Szkoła nauczyła mnie również, jak działa rynek turystyczny, jakie panują tam zasady oraz z jakimi problemami mogę się spotkać w przyszłości zawodowej. W przyszłości chciałabym otworzyć własną działalność w zakresie turystyki.

Absolwenci kierunku turystyka i rekreacja mają wiele możliwości zawodowych po ukończeniu nauczania. Studenci są przygotowywani do...

Wydanie: 2/2009, EDUKACJA I KARIERA
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail