W Poznaniu każdy znajdzie coś dla siebie

Wielkopolska jest regionem Polski o długiej historii, co znajduje wyraz w dużej liczbie cennych zabytków kulturowych. Takie też jest zwykle pierwsze skojarzenie. Tymczasem zwolennicy turystyki przyrodniczej również znajdą tu wiele atrakcyjnych miejsc.
Położenie Wielkopolski na granicy z Niemcami od wieków powodowało, że kontakty gospodarcze z naszymi zachodnimi sąsiadami były kluczowe dla jej rozwoju. Dotyczy to również, a nawet zwłaszcza, sfery turystyki. Zarząd Województwa Wielkopolskiego przyjął strategię rozwoju turystyki w województwie na lata 2007-2013. Zaplanowano przede wszystkim rozwijanie różnych form turystyki nawiązującej do specyfiki województwa wielkopolskiego. Celem jest ukształtowanie wizerunku regionu jako przyjaznego dla turystów. Ma to służyć również zwiększeniu się rangi województwa jako atrakcyjnego ośrodka turystyki krajowej i zagranicznej (zwłaszcza dla turystów z Niemiec). Zgodnie z przyjętym dokumentem głównymi segmentami turystyki województwa ma być turystyka biznesowa, motywacyjna oraz tranzytowa.


Urozmaicony krajobraz

Prawie 32 proc. regionu wielkopolskiego jest prawnie chronione. Składają się na nie m.in. dwa parki narodowe: Wielkopolski Park Narodowy oraz fragment Drawieńskiego Parku Narodowego, dwanaście parków krajobrazowych (o powierzchni 569,88 ha) oraz 97 rezerwatów, w których znajduje się ponad 3,5 tysiąca pomników przyrody (na przykład słynne Dęby Rogalińskie).


Aktywni turyści

Wprawdzie Wielkopolska nie jest szczególnie kojarzona z turystyką aktywną, jednak wbrew temu stereotypowi znajdują się tam warunki do uprawiania wielu odmian takiej turystyki. Duża ilość zielonych terenów to idealne miejsce do wycieczek pieszych, rowerowych czy konnych. Uprawianie turystyki rowerowej umożliwiają specjalne szlaki, których spora sieć znajduje się na terenie województwa.
rt_2009_07-29.jpg

Dzięki małemu zróżnicowaniu terenu trasy rowerowe są dostępne dla wszystkich. Turyści wybierający ten rodzaj rekreacji mają do wyboru ponad trzy tysiące kilometrów szlaków rowerowych, z czego połowa to Wielkopolski System Szlaków Rowerowych, któremu Polska Organizacja Turystyczna przyznała w 2004 roku Certyfikat. Również miłośnicy turystyki konnej znajdą w województwie odpowiednią infrastrukturę i sieć szlaków. Do najciekawszych szlaków w tej grupie należą szlaki tematyczne, jak choćby Szlak Konny Króla Stanisława prowadzący do zabytkowych pałaców i...

Wydanie: 3/2009, PRODUKT TURYSTYCZNY
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail