Kadry wciąż potrzebne

Coraz częściej studenci przy wyborze studiów kierują się nie tyle swoimi zainteresowaniami, ile możliwością znalezienia pracy po ukończeniu uczelni. Turystyka jest branżą oferującą wiele możliwości kariery zawodowej. Obserwując ogłoszenia o pracę można zauważyć, że nabór na różne stanowiska związane z turystyką trwa cały rok. Dotyczy to szczególnie stanowisk menedżerskich i kierowniczych.


Turystyka jest jednym z najprężniej rozwijających się sektorów gospodarki w Polsce i na świecie. Jest to związane zarówno z naszymi wyjazdami za granicę, jak i przyjazdami obcokrajowców do Polski. W związku z tym w Polsce powstaje coraz więcej biur podróży, ośrodków wypoczynkowych i hoteli, które potrzebują wykształconych kadr.


W ostatnich latach docierały do Wyższej Szkoły Turystyki i Hotelarstwa w Łodzi różnymi drogami oferty pracy na podstawowych stanowiskach w obsłudze ruchu turystycznego, takie jak w recepcjach hotelowych oraz przy obsłudze klientów biur podróży. Ostatnio uczestniczyliśmy również w rekrutacji do nowo otwartego hotelu Andel's w Łodzi, gdzie poszukiwani byli oprócz pracowników recepcji również portierzy oraz kelnerzy. Nie wspominam rzecz jasna o ofertach pracy poza branżą, w finansach czy administracji - powiedział mgr Jakub Grabowski z biura promocji Wyższej Szkoły Turystyki i Hotelarstwa w Łodzi.


Dwadzieścia dwa zawody

Dzięki rozwojowi turystyki bezrobocie maleje, a rozwój gospodarczy rośnie. W sektorze usług turystycznych są dwadzieścia dwa zawody (m.in. specjalista do spraw ekonomicznych i zarządzania, organizator turystyki, informator turystyczny, pracownik biura podróży, przewodnik turystyczny, pilot wycieczek, pracownik gastronomii świadczących usługi domowe oraz kucharze i kelnerzy). Jest to zaledwie część ze stanowisk, jakie oferują pracodawcy. Prowadzący rekrutacje, bez względu na stanowisko, na jakie...

Wydanie: 3/2009, EDUKACJA I KARIERA
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail