Liczy się szybkość i bezpieczeństwo transakcji płatności online

Rozmowa z Andrzejem Ponińskim, prezesem Dotpay S.A.

Co jest największym
wyzwaniem technologicznym przy obsłudze
płatności online?
Przyzwyczailiśmy się, że usługi internetowe wykonywane są w czasie rzeczywistym. Nie inaczej wygląda sprawa z płatnościami online: zarówno odbiorcy płatności, jak i sami płacący oczekują bardzo szybkiej realizacji płatności. Ważne jest także, aby wyeliminować wszystkie możliwości popełnienia błędu przez płacącego. Dlatego też Dotpay współpracuje z bankami i oferuje klientom możliwość wykonania automatycznego przelewu.


W praktyce wygląda to tak, iż płacący, podczas realizacji przelewu, nie musi wypełniać żadnych danych dotyczących płatności: numer rachunku bankowego, odbiorca, kwota oraz tytuł transakcji wypełniane są automatycznie. Płacący musi jedynie potwierdzić tak przygotowany przez bank przelew. Dotpay natomiast w przeciągu kilku sekund potwierdza wykonanie tego przelewu sprzedawcy wycieczki. Pozwala to na realizację całego procesu płatności w czasie poniżej jednej minuty.
Warto jednak zauważyć, iż oferowane przez nas kanały płatności to nie tylko przelewy bankowe: zdecydowana większość wycieczek oraz podróży opłacana jest za pomocą karty kredytowej.

Tutaj z kolei ważnym czynnikiem jest pewność, że płatności dokonał właściciel karty kredytowej lub upoważniona przez nią osoba.
Ciekawą formą płatności oferowaną przez Dotpay są także transakcje gotówkowe. Takich płatności można dokonać w kilkunastu tysiącach punktów w Polsce.
Od lipca bieżącego roku Dotpay umożliwia rozliczenie płatności gotówkowej w czasie rzeczywistym: nie trzeba więc już czekać na zaksięgowanie dokonanej wpłaty. Wystarczy wybrać do dokonania płatności jeden z punktów sieci Kantor Polski lub sklepów űabka, a biuro podróży potwierdzenie dokonania płatności otrzyma bezzwłocznie po jej dokonaniu.

Jak gwarantowane jest bezpieczeństwo i poufność tych transakcji?
Bezpieczeństwo gwarantowane jest poprzez kilka czynników. Dotpay jest jedynym masowym agregatorem płatności w Polsce, który posiada certyfikację PCI. Certyfikat PCI potwierdza, że Dotpay spełnia wszystkie wymogi programów VISA, MasterCard, American Express oraz Discover. Jest to światowy standard ustalony przez organizacje finansowe w celu ochrony danych osobowych posiadaczy kart oraz informacji związanych z ochroną danych osobowych.
Serwery oraz oprogramowanie Dotpay poddawane jest także codziennym testom bezpieczeństwa. Badania SECURE firmy McAfee potwierdzają i certyfikują przebadane urządzenia zgodnie z polityką...

Wydanie: 3/2009, e-TURYSTYKA
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail