Czynniki wpływające na ceny biletów lotniczych

Łukasz Habaj
wiceprezes eSKY.pl


Ceny biletów lotniczych zmieniają się z dnia na dzień. Dlatego też lepiej nie odkładać decyzji o zakupie miejsca w samolocie w nieskończoność. Opłaty, jakie musimy ponieść każdego roku wybierając się na wakacje, stale rosną.


rt_2009_08-40.jpg

Wynika to z wielu różnorodnych czynników, choć tylko niektóre z nich wpływają bezpośrednio na koszt biletów lotniczych. Jednym z czynników jest aktualny kurs ropy naftowej na światowych giełdach. Wzrost kosztów, jakie ponoszą linie lotnicze z tytułu wykonywania usług, w dużej mierze jest pochodną droższego paliwa lotniczego.


Ropa w bilecie

Natomiast wbrew temu, co mogłoby się wydawać, w krótkim czasie nie przekłada się on, w znaczącym stopniu, na cenę, jaką przyjdzie zapłacić klientom za przelot samolotem. Analiza opłat za bilety z ostatnich 12 miesięcy wykazała, że nie ma liniowej zależności pomiędzy wzrostem kursu ropy naftowej na giełdzie w Londynie a kosztem biletów lotniczych. Dzieje się tak, gdyż przewoźnicy nie dokonują zakupu paliwa lotniczego na bieżąco, tak jak robią to klienci...

Wydanie: 4/2009, TRANSPORT
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail