Dobre półrocze Interferii

Nie tylko drugi kwartał, ale całe półrocze bieżącego roku są powodem do zadowolenia dla giełdowej spółki Interferie SA. Wynik netto lepszy o ponad 1,5 mln złotych w porównaniu z 2008 rokiem. - Zanotowaliśmy zdecydowany wzrost przychodów, aż o 20 procent. Do tego dochodzi jedynie pięcioprocentowy wzrost kosztów - podkreśla Adam Milanowski, prezes zarządu Interferie SA.

W raporcie za pierwsze półrocze 2009 roku Interferie mogą pochwalić się zyskiem netto w wysokości 27 tys. złotych. Choć być może nie jest on spektakularny, to i tak w porównaniu z wynikami z tego samego okresu roku minionego (strata w wysokości 1 mln 625 tys. złotych) robi wrażenie. Tegoroczny wzrost przychodów był wynikiem m.in. podpisania kilku korzystnych umów na organizację wypoczynku, a także wzrostu kursu euro, w którym rozliczane są umowy zawarte z zagranicznymi kontrahentami. W zeszłym roku przez kilka miesięcy z eksploatacji wyłączony był ośrodek "Chalkozyn" w Kołobrzegu - w tym roku funkcjonuje już normalnie, przyjmując gości i generujący zyski.Wydanie: 4/2009, AKTUALNOŚCI
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail