Egipt wciąż popularny

Półtora miesiąca po ogłoszeniu partnerskiej fuzji dwa największe i najważniejsze portale turystyczne w Polsce, EasyGo.pl i Wakacje.pl, przygotowały pierwszy wspólny raport sprzedażowy prezentujący zachowania klientów kupujących oferty urlopowe w internecie.


Dziś najwyższy statystycznie skład osobowy rodzimych turystów stanowią pary. W czerwcu i lipcu blisko 70 proc. klientów portali turystycznych EasyGo.pl i Wakacje.pl stanowiły dwójki. 18 proc. to skład osobowy dwa plus jeden, a 6 proc. dwa plus dwa. Tylko 5 proc. sprzedanych ofert to propozycje dla singli. 4788 zł to średnia cena rezerwacji dokonywanej w okresie czerwiec - lipiec w dwóch największych portalach turystycznych w polskim internecie. Dla porównania rok wcześniej, w analogicznym okresie było to 4508 zł. Z danych podanych przez portale wynika, że najpopularniejszym kierunkiem w czerwcu i lipcu był Egipt, (23 proc. rezerwacji), drugie miejsce zajęła Turcja (19 proc.), trzecie zaś Grecja (16 proc.).

Wydanie: 4/2009, AKTUALNOŚCI
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail