Egzotyka - esencja turystyki

Egzotyka przyciągała od dawna. Poznanie miejsc i ludzi z zupełnie innych kręgów kulturowych zawsze fascynuje. Coś co dawniej było zarezerwowane dla bogatych lub lubiących wyzwania turystów dziś jest znacznie bardziej dostępne.
Korzystnie na ten segment rynku wpływa relatywnie silny złoty. Nic więc dziwnego, że na rynku jest coraz większe zainteresowanie ofertami egzotycznych wyjazdów.

Odmienność, która przyciąga turystów i sprawia, że są oni gotowi zapłacić często spore kwoty za poznanie takich niezwykłych miejsc, może również okazać się przyczyną kłopotów. Organizatorzy dalekich wypraw muszą doskonale orientować się w miejscowych stosunkach i układach. Bez sprawdzonych partnerów na miejscu w zasadzie nie można zorganizować dobrej i bezpiecznej imprezy.


Zadaniem touroperatora jest stworzenie produktu, który zdoła pogodzić oczekiwania turystów z miejscową rzeczywistością, często diametralnie odbiegającą od tego do czego przywykli. Do tego każdy region świata ma swoją specyfikę, która powoduje, że w ofercie wyjazdów w dane miejsce dominuje jakiś rodzaj imprez. Wycieczki objazdowe, ze względu na odległość i odmienności kulturowe, stanowią ogromną część oferty, gdyż podczas jednego wyjazdu większość turystów chce zwiedzić jak najwięcej.


Klasyczne Chiny - 9 dni
Pekin, Wielki Mur, Xi'an, Armia Terakotowa, Szanghaj, Luzhi
cena: 5180 zł + 495 USD
Chiny z rejsem po Jangcy - 15 dni
Szanghaj, Yichang, rejs po Jangcy, Chongqing, Pekin, Xi'an, Armia Terakotowa, Luoyang, Klasztor Szaolin, Groty Longmen, Wielki Mur
cena: 5780 zł + 1030 USD
Trasa Cesarska - 19 dni
Pekin, Xi'an, Luoyang, Suzhou, Szanghaj, Guilin, Yangshuo, Kanton, Makao, Hong-Kong
cena: 6372 zł + 1362 USD
Wszystko o Chinach - 29 dni
Szanghaj, Zhujiajiao, Pekin, Lijiang, Luoyang, Klasztor Szaolin, Xian Lhasa, Tsedang, Chengdu, Dali, Kunming, Guilin, Jangshuo, Kanton, Hong Kong
cena: 6063 zł + 2446 USD
Argentyna - Urgwaj - Brazylia
Buenos Aires, Colonia de Sacramento, Estancia la Alameda, Puerto Iguazu, Foz do Iguacu, Ciudad del Este, Rio de Janeiro, Paraty
cena: 10200 zł
Meksyk -...

Wydanie: 4/2009, PRODUKT TURYSTYCZNY
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail