Promują agroturystykę w Małopolsce

Małopolska ruszyła w sierpniu z kampanią informacyjną, która przedstawia możliwości uprawiania turystyki wiejskiej w tym regionie. Jesienią uruchomiony zostanie rozbudowany serwis internetowy, stworzony specjalnie dla turystów, którzy zamierzają wypocząć na w ciszy małopolskiej natury. Wszystkie działania mają na celu skłonienie Polaków do przyjazdu na wieś. W Województwie Małopolskim turyści mogą skorzystać z coraz większej liczby skategoryzowanych obiektów agroturystycznych.


Obecnie w trakcie realizacji znajduje się pionierski w Polsce projekt kategoryzacji wiejskiej bazy noclegowej, która jest zgodna z zasadami Polskiej Federacji Turystyki Wiejskiej "Gospodarstwa Gościnne". Ocenione zostaną m.in. oferowane usługi, rodzaj zakwaterowania, a także stan węzła higieniczno-sanitarnego w gospodarstwach. Na podstawie potrzymanych wyników obiekty otrzymają odpowiednie kategorie. Kategoryzacja w przypadku gospodarstw agroturystycznych - w przeciwieństwie do hoteli jest w pełni dobrowolna. Urząd zachęca jednak do jej przeprowadzania - doceniają to bowiem turyści.Wydanie: 4/2009, AKTUALNOŚCI
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail