Wasz kraj jest fantastyczny

Z Roberto Polce rozmawia Anna Kłossowska


Jednym ze stereotypów dotyczących Włochów jest ten, że zdaniem moich rodaków przyjeżdżają nad Wisłę głównie dla pięknych dziewczyn. Co o tym sądzisz?

rt_2009_08-49.jpg

Roberto Polce - Moim zdaniem powinni też dla... przystojnych facetów!... Przecież Polska to kraj, który obfituje nie tylko w piękne dziewczyny, lecz również w przystojnych mężczyzn, a to duża gratka dla naszych pań! Jednak żarty na bok... Jest dużo prawdy w tym stereotypie. Włosi - choć nie wszyscy, dzięki Bogu - na ogół są bardzo prowincjonalni. Kiedy wyjeżdżają za granicę, zachowują się często jak dzieci, żądne i łakome wszystkiego, a szczególnie jedzenia i seksu, jak gdyby głodowali i nie kochali się w ojczyźnie. A jeśli w dodatku znajdują się w krajach, gdzie ludzie są bardziej otwarci i normalni w tych sprawach, tracą po prostu głowę! Moim zdaniem w Polsce, choć jest krajem katolickim, nie ma tej całej fałszywej pruderii w sprawach seksu co u nas. A jeśli w dodatku ceny są niższe, wtedy ten kraj dla tej masy - nie boję się tego słowa - debili staje się po prostu ziemią obiecaną. Dzięki Bogu nad Wisłą ceny ostatnio wzrosły, więc tzw. turyści seksualni wybierają tańsze rejony (w Europie są to Mołdawia, Ukraina, Rumunia), a do Was przybywa coraz więcej podróżników z prawdziwego zdarzenia.


A jakie są stereotypy Włochów dotyczące naszego kraju?

R.P. - Te powstałe jeszcze w latach 80. ubiegłego stulecia. Dla moich rodaków Polska kojarzona jest nadal z Wałęsą i Solidarnością, kryzysem gospodarczym stanu wojennego,...

Wydanie: 4/2009, MARKETING
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail