Droższe bilety lotnicze

Średnia cena biletów lotniczych w Polsce wzrosła o 10,5 proc. - wynika z danych przedstawionych przez firmę JSC "Interneto Partneris". Firma, zarządzająca internetowym portalem rezerwacji biletów lotniczych "Flysiesta.pl", posiada również sześć innych portali internetowych sprzedających bilety online na terenie Europy.


Porównując statystyki 2009 roku do tych z roku poprzedniego, analitycy JSC "Inetrneto Parteneris" doszli do wniosku, że średnia cena biletów lotniczych waha się z powodu kierunków podróży lotniczych, które mają na nią największy wpływ. Porównując wyniki z lata 2009 do tego samego okresu w roku poprzednim, największy wzrost cen biletów odnotowano na Litwie, gdzie średnia cena biletów zwiększyła się aż o 15,5 proc. i wynosi obecnie 990 zł. Bilety lotnicze na Litwie wciąż zaliczane są do najtańszych w Europie. W Polsce średnia cena biletów wzrosła z 1226 złotych do 1357 złotych. Z drugiej strony, inne kraje bałtyckie zanotowały spadek cen. Średnia cena biletów lotniczych na Łotwie zmieniła się o 1,5 proc. - z 1129 złotych spadła do 1115 złotych, a w Estonii zmalała o 7 proc., z 1204 złotych do 1115 złotych. 

Wydanie: 5/2009, AKTUALNOŚCI
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail